НОВИНИ

29.12.2009 | Німеччина може бойкотувати міжнародну конференцію по Афганістану
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервеллє погрожує бойкотувати міжнародну конференцію, на якій шукатимуть шляхи стабілізації ситуації в Афганістані. Міністр вимагає не ігнорували питань цивільної відбудови.


 


Вестервеллє під час зустрічі з президентом Карзаєм


До бойкоту Берлін вдасться, якщо на порядку денному зустрічі, яка відбудеться у січні у Лондоні, стоятиме виключно питання збільшення військового контингенту. Натомість уряд Німеччини переконаний, що на першому плані мають бути питання збільшення інвестицій у цивільну відбудову країни. «Якщо конференція у Лондоні буде суто заходом військового планування, я туди не поїду», - заявив Вестервеллє в інтерв’ю тижневику Stern. 


Школи та електростанції


Німецький міністр вважає, що цивільна відбудова в Афганістані важливіша за посилення військової присутності. На думку Вестервеллє, військова участь не може замінити «цивільної» допомоги, наприклад, в створенні дієздатної афганської поліції або будівництві спеціальних учбових центрів для афганської армії. У 2009 році Німеччина виділила на ці потреби майже 144 мільйони євро, а за вісім років сума фінансової допомоги перевищила один мільярд євро.


До найважливіших цілей цивільної розбудови в Афганістані відносять, зокрема, електростанції, станції з водоочищення і водопроводи, учбові заклади. Окрім цього, потрібно надавати допомогу неурядовим організаціям і волонтерам, які беруть участь в цивільному будівництві в різних сферах життя афганців, закликають експерти.


 


Мінімальне збільшення контингенту


Як відомо, США збираються підсилити свій контингент і вимагають такого кроку від Німеччини та інших партнерів по НАТО. У Вашингтоні сподіваються, що Берлін направить до Афганістану додатково 2500 солдатів. Однак, з посиланням на свої джерела провідні німецькі видання повідомляють, що уряд Меркель погодиться збільшити свій контингент не більш як на 200 військових.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект