НОВИНИ

29.12.2009 | У Ющенка пообіцяли Європі не закручувати нафтовий кран
Джерело - Українська правда, Інтерфакс-

Представник президента Богдан Соколовський обговорив з послами заяву РФ про можливе зупинення прокачки нафти до Європи.
  
"Я тільки що провів зустріч з послами цих країн і роз'яснив їм позицію української сторони щодо заяви Росії", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".


За словами представника глави держави, Україна не має наміру перешкоджати проходженню російської нафти через свою територію.


"Навіть якщо сторони не зможуть завершити переговори з узгодження позицій до кінця поточного року, то не слід очікувати від України будь-яких перешкод щодо транзиту нафти у напрямку Словаччини, Угорщини та Чехії. Україна не буде припиняти транзит", - запевнив Соколовський.


Представник президента нагадав, що між "Укртранснафтою" і "Транснафтою" (РФ), зокрема, діє підписана до 2019 року угода про транзит нафти по магістральному нафтопроводу "Дружба" (Мозир - Броди - Ужгород).


За його словами, ця угода передбачає можливість уточнення параметрів транзиту нафти через територію країни.


У зв'язку з цим, зазначив Соколовський, українська сторона запропонувала завчасно збільшити ставки транзиту нафти по українських нафтопроводах у зв'язку зі зниженням обсягів транзиту за останні роки, а також почати працювати за принципом "качай або плати".


"У нас уже було багато прикладів, коли російська сторона необґрунтовано і без попередження знижувала обсяги прокачки нафти через Україну", - підкреслив він.


"Крім того, оскільки подорожчали послуги всюди, ми висловили побажання і обґрунтували необхідність збільшення транзитних ставок", - пояснив представник глави держави.
   
Як відомо, раніше міністр енергетики РФ Сергій Шматко офіційним листом повідомив Європейський Союз про можливу зупинку прокачки нафти в напрямку Словаччини, Угорщини та Чехії.


За його словами, постачання нафти можуть бути припинені через невирішені питання з Україною щодо транзиту.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3125. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект