НОВИНИ

28.12.2009 | Глава МЗС Німеччини погрожує бойкотувати міжнародну конференцію з питань Афганістану
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Федеральний віце-канцлер та міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле (ВДП) погрожує бойкотувати міжнародну конференцію з питань Афганістану, яка має відбутися наприкінці січня у Лондоні. "Якщо лондонська конференція скликається лише з метою збільшення військової місії НАТО в регіоні, я на неї не поїду", - заявив він у інтерв'ю тижневику "Stern", наголошуючи на важливості цивільної відбудови Афганістану.


Глава німецького МЗС підкреслив важливість політичного підходу і нової спільної стратегії по відношенню до Афганістану. Насамперед на міжнародній конференції має йтися саме про цивільну відбудову країни, вважає Вестервелле. Як зазначають німецькі ЗМІ, офіційний Берлін не поспішатиме збільшувати кількість своїх солдатів в Афганістані, як цього вимагають США.


Водночас міністр оборони ФРН Карл-Теодор цу Гуттенберг (ХСС) в інтерв'ю газеті "Bild" заявив, що готовий найближчим часом назвати конкретні терміни початку виведення німецьких військ з Афганістану. За його словами, ця країна має свою історію та організацію суспільства і ніколи не зможе стати "демократією за західними стандартами". А для встановлення довгострокового миру, на думку німецького політика, необхідно долучити до управління країною помірних талібів.


Німецькі військові беруть участь в антитерористичних операціях у складі міжнародних стабілізаційних сил НАТО (ISAF) в Афганістані з кінця 2001 року. Німецький контингент наразі становить 4,5 тис. осіб. Актуальний мандат діятиме до кінця 2010 року.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект