НОВИНИ

28.12.2009 | МЗС України координує дії з забезпечення безпеки балкера "Аріана", який прямує до порту призначення
Джерело - УНІАН

Міністерство закордонних справ України тримає на постійному контролі питання забезпечення безпеки балкера "Аріана", який 27 грудня після заправки пальним та завершення відповідних регламентних робіт вирушив до порту призначення.


На виконання доручення міністра закордонних справ України Петра Порошенка, від моменту визволення балкера "Аріана" МЗС спільно з дипломатичними місіями України у США та Великій Британії забезпечувало безпеку судна під час його стоянки на якорі та подальшого супроводу до безпечного району мореплавства.


У цьому зв'язку міністром було доручено Посольству України в США звернутися до Міністерства оборони США, штабу ВМС США та Держдепартаменту США щодо залучення американського фрегата "De Wert", який здійснював патрулювання в районі стоянки "Аріани", для забезпечення безпеки судна під час доставки пального, питної води, продуктів харчування, медикаментів.


У результаті конструктивних переговорів досягнуто домовленості щодо забезпечення безпеки звільненого балкера кораблем ВМС США. Американськими військовими також надавалася всебічна допомога українським морякам. На судно були доставлені продукти харчування, питна вода, медикаменти, пальне для роботи генераторів, а також надана медична допомога членам екіпажу.


З метою забезпечення супроводу до безпечного району мореплавства міністр доручив Посольству України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії забезпечити координацію дій з Оперативним штабом операції "Аталанта". Згідно з повідомленням Штабу "Аталанти" відповідальним за "Аріану" було призначено італійського контр-адмірала Джованні Гум'єро, який перебуває на судні "Etna".


Завдяки дипломатичним зусиллям було забезпечено ескортування "Аріани" на відстань 60 миль та встановлено постійний безпосередній зв'язок капітана "Аріани" з командувачем супроводжуючого військового судна. На "Аріані" перебуває група охоронців.


МЗС координує з судновласником "Аріани" питання доставки, в разі потреби, резервного пального, оскільки внаслідок обростання корпусу водоростями можлива його перевитрата.


Міністр Петро Порошенко особисто здійснює координацію дій дипломатичних представництв України в США, Великій Британії, Греції, Кенії для проведення комплексу заходів, спрямованих на якнайшвидше повернення моряків на Батьківщину.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект