НОВИНИ

28.12.2009 | Ротація українського миротворчого персоналу багатонаціонального контингенту ISAFі
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В Афганістані завершилася ротація українського миротворчого персоналу багатонаціонального контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в цій країні, в ході якої було замінено майже 90% українських офіцерів.



Не дивлячись на нещодавнє прибуття до Афганістану, офіцери українського миротворчого персоналу вже активно приступили до виконання миротворчих завдань у складі литовської Групи з відновлення провінції Гор.


Так, 19 грудня майор медичної служби Віталій Добровольський на чолі медичної секції разом з литовськими колегами перевірили стан здоров’я вихованців дитячого будинку для дітей-сиріт провінції Гор. За 4 години український та литовські лікарі-миротворці оглянули та надали медичну допомогу 125 дітям віком від 4 до 15 років. При цьому, близько 20 афганських дітлахів-сиріт було направлено до медичної секції базового табору для поглибленого медичного обстеження та лікування.


У свою чергу українські офіцери з групи цивільно-військового співробітництва майор Олександр Мезенін та підполковник Олексій Кашталяр привезли та передали вихованцям дитячого будинку дуже необхідні в цю пору року зимовий одяг та взуття.


А вже 22 грудня українські військові медики провели досить складну операцію з пересадки шкіри шестирічному місцевому хлопчику Расулу Гафуру, який отримав глибокий термічний опік правої руки 9 місяців назад. Внаслідок формування рубців на місці опіку у хлопчика виникло значне порушення функції кінцівки і, як наслідок, він міг на все життя залишитися інвалідом.


Під час хірургічної операції, яка тривала близько 4 годин, інтернаціональна бригада медиків – українські лікарі хірург підполковник медичної служби Андрій Бондаревський та анестезіолог майор медичної служби Віталій Добровольський, грузинський хірург Іраклій Ревішвілі та литовська операційна сестра Ліна Болтокайте, видалили рубцево змінені тканини та замінили їх шкірою з іншої ділянки тіла.


Ця операція стала лише першим етапом у відновленні функцій верхньої кінцівки хлопчика після тяжкого ушкодження. У подальшому плануються додаткові реконструктивно-відновлювальні хірургічні втручання.


Батьки хлопчика щиро подякували лікарям-миротворцям за надану допомогу та турботу.


Активно працюють у своєму напрямку й українські офіцери групи цивільно-військового співробітництва. Так, підполковник Олексій Кашталяр протягом 4-х днів у складі патруля вивчав ситуацію на сході провінції Гор у адміністративному районі Лалва Сар Джангал. За підсумками цієї роботи підполковник Олексій Кашталяр та майор Олександр Мезенін провели зустріч з керівництвом Департаменту у справах молоді та Департаменту відновлення сіл провінції Гор під час якої обговорили питання співробітництва та розбудови культових споруд.


Інший український офіцер, заступник командира штабної роти старший лейтенант Євген Клюєв, протягом тижня тричі брав участь у патрулюванні різних районів провінції Гор з метою оцінки оперативної обстановки в них, а також забезпечував заходи безпеки під час знешкодження біля двохсот одиниць непридатних для використання боєприпасів.


Довідка. Український миротворчий персонал входить до складу Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан (ISAF) з травня 2007 року.


На сьогодні український миротворчий персонал складається з 10 офіцерів. Один проходить службу у штабі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (м.Кабул), двоє – офіцери національного елементу забезпечення (м.Кабул), семеро – офіцери та лікарі литовської Групи з відновлення провінції Гор (м. Чагчаран).


Українські військові виконують миротворчі завдання спільно з військовослужбовцями Литви, Данії, Хорватії та Грузії.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1222. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект