НОВИНИ

28.12.2009 | Хорватія йде до другого туру президентських виборів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За офіційними результатами вчорашнього голосування, жоден із кандидатів на президента Хорватії не набрав мінімально необхідних для перемоги вже в першому турі 50 відсотків плюс одного голосу.


Відтак до другого туру вийшли кандидат від опозиційної Соціал-демократичної партії Хорватії Іво Йосипович та мер столиці Загреба Милан Бандич.


Представник лівих сил, наступників хорватських комуністів югославських часів Йосипович набрав понад 32 відсотки голосів, а Бандича, який балотувався як незалежний, сам себе називає соціал-демократом, а оглядачі називають його популістом, підтримали майже 15 відсотків виборців.


Переможець другого туру замінить на посаді чинного президента Стипе Месича, який за свої два п’ятирічні терміни привів Хорватію до парламентської демократії і вступу до НАТО від авторитаризму й націоналізму попереднього президента воєнних і перших повоєнних років Франя Туджмана.


Серед основних завдань для нового лідера Хорватії називають просування до інтеграції з Європейським Союзом і ведення переговорів про вступ до ЄС, подолання економічної кризи та боротьбу з корупцією.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект