НОВИНИ

28.12.2009 | Уряд Польщі назвав головні успіхи країни в міжнародній політиці в 2009 році
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Реалізація проекту "Східного партнерства", покращення відносин із сусідніми державами та призначення колишнього польського прем'єра Єжи Бузека головою Європарламенту були найбільшими досягненнями Польщі в 2009 році. Про це йдеться в повідомленні інформаційного центру уряду (CIR) РП, де підсумовуються найбільші здобутки офіційної Варшави на зовнішньополітичній арені в 2009 році.Відзначається, що затвердження Євросоюзом польсько-шведського проекту "Східне партнерство", на реалізацію якого Європейська Рада виділила 600 млн євро, є значним міжнародним успіхом РП.


CIR інформує, що в 2009 році відчутно поліпшилися відносини із сусідами, зокрема, Німеччиною і РФ. У цьому контексті повідомляється, що голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск підтримує інтенсивні контакти зі своєю німецькою колегою Ангелою Меркель, а на урядовому та парламентському рівнях здійснюються регулярні польсько-німецькі консультації в різних сферах. Наголошується, що уряду Д.Туска вдалося відновити польсько-російський діалог. Результатом покращення стосунків Варшави й Москви стала присутність на церемонії вшанування 70-ї річниці початку Другої світової війни у Гданську прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна, йдеться в офіційному повідомленні CIR. Крім того зазначається, що Польща підтримує також високий рівень відносин із Францією, Іспанією та Італією.


Інформаційний центр польського уряду констатує, що впродовж 2008-2009 років Варшава ефективно головувала у Вишеградській групі (Польща, Чехія, Словаччина й Угорщина). Результатом такої успішної роботи стало вироблення спільної позиції країн регіону Центрально-східної Європи на форумах Євросоюзу. Наголошується, що Вишеградській групі із залученням балтійських країн вдалося сформувати спільну позицію сторін в питаннях кліматично-енергетичного пакету, енергетичної безпеки та подолання світової фінансово-економічної кризи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2495. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект