НОВИНИ

28.12.2009 | Федеральна влада США офіційно пред'явила звинувачення підозрюваному у спробі підірвати літак в Детройті
Джерело - УКРІНФОРМ

Федеральна влада Сполучених Штатів Америки офіційно пред'явила звинувачення чоловікові, якого підозрювали у спробі підірвати літак в одному з американських аеропортів. Про це йдеться у заяві, розповсюдженій прес-службою міністерства юстиції.


"23-ох річного чоловіка, вихідця з Нігерії, було звинувачено у федеральному злочині. Він полягав у спробі знищити літак компанії "Northwest Airlines", який прибував до аеропорту в Детройті (Detroit Metropolitan Airport) в різдвяний день", наголошується у документі.


Відповідно до встановлених даних, Умар Фарук Абдулмуталлаб зайшов на борт рейсу N 253 в Амстердамі (Нідерланди) 24 грудня 2009 року. Уже при посадці на його тілі були закріплені небезпечні матеріали, повідомляє міністерство.


Попередній аналіз ФБР показав, що серед речовин був пентрит (pentaerythritol), який досить легко міг вибухнути. Розслідування інциденту триває і згодом можуть стати відомі додаткові деталі, зазначається у заяві.


"Спроба нападу на американський літак в день Різдва свідчить про те, що ми маємо залишатися пильними щодо боротьби з терористами у будь-який час", наголосив Генеральний прокурор США Ерік Холдер. "Якби цей замисел вдалося реалізувати, невинні люди могли загинути та отримати поранення. Ми продовжуватимемо розслідувати цей випадок і вживатимемо усіх доступних урядові заходів, аби причетні до нападу були притягнуті до відповідальності", наголосив міністр юстиції.


Умар Фарук Абдулмуталлаб потребував допомоги лікарів і був доставлений до Медичного центру при Університеті Мічигану. Саме в медичному закладі йому і були пред'явлені обвинувачення.


Інцидент стався на борту літака Airbus 330, що виконував рейс за трансконтинентальним маршрутом Амстердам-Детройт. Незадовго до посадки чоловік здійснив спробу активізувати вибуховий пристрій, однак він не спрацював і лиха не сталося. Пасажири знешкодили зловмисника і передали до рук правоохоронців.


Як виявилося пізніше, затриманий значиться в базах спецслужб як особа, що може бути причетна до міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїда". Цей факт підозрюваний підтвердив під час допиту.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект