НОВИНИ

28.12.2009 | У сенаті США представлено проект резолюції на підтримку демократичних досягнень України та прозорості майбутніх президентських виборів
За матеріалами - УКРІНФОРМ

У верхній палаті американського Конгресу представлено проект резолюції, що закликає підтримати демократичні процеси в Україні та проведення вільних і демократичних виборів у січні 2010 року. Автором документа й ініціатором його розгляду виступив сенатор-республіканець від штату Індіана Річард Лугар."Україна демонструє відданість стандартам демократичних, відкритих та прозорих виборів, що є необхідною умовою повної інтеграції у світову демократичну спільноту", - наголошується у проекті резолюції. При цьому звертається увага на досягнення у сфері реформування виборчого законодавства, розвиткові вільної та незалежної преси, становленні суспільних інституцій, які б поважали права людини. Наголошується, що в 2004, 2006 та 2007 роках вибори в Україні проходили відповідно до міжнародних стандартів ОБСЄ.


"Сполучені Штати Америки рішуче підтримують український народ у його зусиллях, спрямованих на побудову вільного й демократичного майбутнього, відповідно до Декларації про незалежність 1991 року", - йдеться у проекті резолюції.


У документі зазначaється: офіційний Київ продовжує робити кроки, спрямовані на інтеграцію з європейськими інституціями, шляхом приєднання до Плану дій Україна-ЄС. Сполучені Штати Америки та Україна мають міцні двосторонні відносини, підкріплені створенням Стратегічної комісії, інавгураційне засідання якої відбулося 9 грудня 2009 року у Вашингтоні.


У цьому контексті автор резолюції вважає за доцільне, щоб сенат "визнав серйозний прогрес, якого вдалося досягти народові України у становленні демократичних інституцій та проведенні мирних виборчих процесів у 2004, 2006 та 2007 роках". Верхня конгресова палата має підтримати вільні та прозорі вибори президента України 17 січня 2010 року, які б відповідали стандартам Організації безпеки та співробітництва в Європі, а також продемонструвати підтримку розбудови ринкової економіки та укріпленню вільної і демократичної системи в Україні, підсумовується у документі.


Проект резолюції за номером S. RES. 385 передано на розгляд до Комітету з міжнародних питань сенату.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект