НОВИНИ

24.12.2009 | Американський сенатор закликає адміністрацію Барака Обами розглянути можливість переозброєння Грузії
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Адміністрація Барака Обами та європейські союзники Сполучених Штатів Америки мають розглянути можливість відновлення поставок зброї до Грузії. Про це йдеться у спеціальному звіті, представленому на розгляд Комітетові з міжнародних питань верхньої конгресової палати. Його автором виступив сенатор-республіканець від штату Індіана Річард Лугар.Документ, розроблений законодавцем, має назву "Відновлення балансу: політика США та стабільність в Грузії". Головне його положення полягає в тому, що вразливість Тбілісі у військовому плані призведе до посилення нестабільності в регіоні та загострення протистояння з Москвою. Річард Лугар закликає діючу адміністрацію виробити разом з НАТО таку стратегію, яка б забезпечувала баланс між безпековими потребами Грузії та відносинами Альянсу з Російською Федерацією. "У той час, як Грузія зіткнулася із значними проблемами з отриманням від країн НАТО оснащення, аби забезпечити основні потреби власної територіальної безпеки, деякі союзники проштовхують значні військові угоди з Росією, що можуть підірвати військовий баланс", - йдеться у тексті звіту.


Сенатор звертає особливу увагу на той факт, що територія Грузії залишилася незахищеною після того, як під час протистояння з російською стороною було знищено її систему повітряної оборони. "Якщо така ситуація продовжуватиметься й надалі, то Грузія не лише гарантовано матиме проблеми із забезпеченням власної безпеки, але й залишатиметься відкритою для внутрішньої нестабільності та зовнішніх маніпуляцій, якими часто супроводжується подібна незахищеність", - попереджає законодавець.


Після російсько-грузинського конфлікту керівництво Сполучених Штатів Америки заявило про намір надати в якості допомоги Грузії додатково 1 млрд доларів США. Нещодавно адміністрація повідомила Конгрес про виділення чергового траншу в рамках цих зобов'язань на суму 242 млн доларів. Ініціатива отримала беззаперечну підтримку законодавців. У своєму звіті Річард Лугар підкреслює, що адміністрація Барака Обами вирішила не витрачати ці кошти на надання підтримки грузинським військам. Сполучені Штати Америки "під відчутним дипломатичним тиском" російської сторони перестала надавати пряму допомогу міністерству оборони Грузії, йдеться у документі.


Сенатор особливо наголошує на тому, що як би не складалися подальші відносини Тбілісі з НАТО, альянс має гарантувати, що Грузія та інші його партнери не будуть змушені самостійно забезпечувати військовий баланс в регіоні.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект