НОВИНИ

24.12.2009 | МВФ відмовив Україні в "новорічному" кредиті
За матеріалами - Українська правда

Міжнародний валютний фонд (МВФ) відхилив прохання України про додаткове фінансування в обсязі 2 млрд. доларів, за рахунок якого Київ хоче до Нового року заплатити бюджетникам і "Газпрому".


Про це заявив радник українського прем'єра Олександр Гінзбург газеті "The Financial Times".


МВФ обгрунтував відмову тим, що українська влада не виконує взяті на себе зобов'язання в рамках узгодженої з фондом програми, а керівники країни знаходяться у відкритій конфронтації напередодні намічених на 17 січня президентських виборів.


З цієї ж причини МВФ раніше відмовився виділяти Україні четвертий транш на 3,8 млрд. доларів в рамках 16,4-мільярдної програми допомоги, за якою Україна вже отримала 10,5 млрд. доларів.


Як відомо, минулого тижня українська делегація прибула до Вашингтона в надії переконати МВФ виділити гроші до виборів.


Київ має виконати значні новорічні виплати бюджетникам, а до 11 січня держкомпанія "Нафтогаз України" повинна заплатити російському "Газпрому" понад 500 млн. доларів за грудневі постачання газу.


Гінзбург впевнений, що Київ знайде гроші. Одним з варіантів, за його словами, є зміна вимог МВФ до грошової емісії центробанку України, що дозволить Нацбанку пустити частину коштів попередніх траншів кредиту МВФ з резервів на кредит уряду.


Проте, відзначає видання, емісія зустріне опір президента Віктора Ющенка - одного із суперників прем'єра Юлії Тимошенко на майбутніх виборах.


Як повідомлялося, раніше прем'єр Юлія Тимошенко завила, що новий транш кредиту Україна зможе отримати лише після ухвалення держбюджету-2010.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9595. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект