НОВИНИ

23.12.2009 | Бюджет Пентагону у 2010 році становитиме понад 636 млрд доларів
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама підписав остаточний варіант закону про бюджет оборонного відомства країни на 2010 фінансовий рік. На потреби Пентагону виділяється 636,3 млрд доларів США.До того, як потрапити на стіл главі держави, законопроект пройшов довгий шлях обговорень і дебатів у Конгресі. Зрештою Сенат схвалив компромісний варіант документу і передав його до Білого дому, хоча впевненості у тому, що президент поставить під ним свій підпис, не було. Причина занепокоєння полягала в тому, що до законопроекту включили чимало витратних статей, проти яких виконавча влада рішуче заперечувала.


Зокрема, документ передбачає виділення коштів на продовження фінансування будівництва нового президентського гелікоптера VH-71. Не виключили із бюджету оборонного відомства і пункт на розробку нового двигуна для винищувача F-35 JSF. Глава Білого дому неодноразово заявляв, що накладе вето на законопроект про бюджет оборонного відомства, якщо конгрес не прибере з нього витратні статті на ці проекти, адже вони далеко не є першочерговими. Проте, врешті решт, Барак Обама погодився із додатковими витратами майже в 600 млн доларів. Фахівці зазначають, що це була саме та "ціна", яку довелося заплатити адміністрації, аби одержати решту бюджету, включно із витратами на ведення воєн.


Відповідно до підписаного документу, Пентагон отримає 128 млрд доларів на військові операції в Іраку та Афганістані. Ця сума передбачає збільшення на 3,4 відсотка виплат військовослужбовцям. На афганську кампанію передбачається близько 65 млрд доларів. Однак Адміністрація уже зараз говорить про те, що розміщення в регіоні додатково 30-ти тисяч військовослужбовців обійдеться бюджету ще в 30 млрд доларів. Ці кошти Білий дім планує закласти у витрати Пентагону на 2011 фінансовий рік.


Із прийняттям цього закону боротьба з тероризмом та посилення рівня безпеки країни з 11 вересня 2001 року коштувала федеральному бюджету більше 1 трлн доларів. За даними незалежної дослідницької служби Конгресу США (Congressional Research Service - CRS), близько 748 млрд доларів було витрачено на війну в Іраку і 300 млрд - на операції в Афганістані.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект