НОВИНИ

22.12.2009 | Командування Тренувальної місії НАТО в Республіці Ірак оцінило внесок офіцерів українського миротворчого персоналу
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В столиці Республіки Ірак місті Багдаді відбулася церемонія чергової ротації особового складу Тренувальної місії НАТО.


Під час церемонії, яка пройшла у Міжнародній зоні, командир Тренувальної Місії НАТО в Іраку генерал-лейтенант Збройних сил США Майкл Барбер нагородив велику групу офіцерів пам’ятними медалями “За успішне виконання місії в Республіці Ірак”. Серед нагороджених були й офіцери українського миротворчого персоналу – полковник Віктор Лісаконов та підполковник Юрій Призиглей.


Як зазначив старший українського миротворчого персоналу у складі Тренувальної Місії НАТО в Іраку полковник Сергій Грабський, вже незабаром ці українські офіцери повернуться на Батьківщину і той неоцінений досвід, який вони набули виконуючи завдання в Іраку у взаємодії з військовослужбовцями з інших країн, розповсюджуватимуть у Збройних Силах України.


Також під час церемонії чотирьом українським офіцерам нової ротації було вручено шеврони Тренувальної місії НАТО в Іраку.


Довідка. Миротворчий персонал Збройних Сил України виконує завдання у складі Тренувальної місії НАТО в Республіці Ірак починаючи з 19лютого 2006 року.


На сьогодні загальна чисельність українського миротворчого персоналу у складі Тренувальної місії НАТО в Іраку становить 10 військовослужбовців.


Основні завдання Місії:


розробка концепцій та програм підготовки і розвитку силових структур Іраку;допомога у створенні та функціонуванні навчальних закладів із підготовки особового складу силових структур Іраку;безпосереднє забезпечення виконання навчальних програм, проведення курсів з підготовки силових структур країни тощо.Командування Місією здійснюється Верховним головнокомандувачем стратегічного командування НАТО з операцій. Головнокомандувач стратегічного командування НАТО з трансформації відіграє функцію підтримки. Безпосередньо в Іраку командувачем Місії є командувач Багатонаціонального командування передачі повноважень за підтримання безпеки в Іраку.


Загалом, у складі Тренувальної місії НАТО в Республіці Ірак працюють військовослужбовці з 12 країн-членів НАТО та України. Наша держава – єдина країна не член Альянсу, миротворчий персонал якої працює у складі Тренувальної місії НАТО.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект