НОВИНИ

22.12.2009 | Друга хвиля економічної кризи загрожує США - експерт
Джерело - УКРІНФОРМ

Економічний розвиток Сполучених Штатів Америки може знову сповільнитись у другій половині 2010 року. Таку думку висловив відомий експерт, лауреат Нобелівської премії Джозеф Стігліц на зустрічі з журналістами в Сінгапурі. Провідні американські ЗМІ сприйняли його слова як попередження про ще одну хвилю кризи в країні.Фахівець вважає, що економіка США навряд чи розвиватиметься досить швидкими темпами, аби створювати достатню кількість робочих місць для нових учасників ринку праці. Та й прагнення до збільшення продуктивності призведе до того, що виробництво потребуватиме менше робочої сили. "Ймовірність такого скорочення дуже висока. Залишається серйозний шанс, що тенденція буде негативною", - наголосив він.


Єдину можливість запобігти ускладненням Джозеф Стігліц вбачає у завчасній підготовці керівництва США до можливості реалізації другого пакету стимулів. "Якщо економіка продовжуватиме відновлюватися, нам не доведеться витрачати ці гроші. Та якщо зараз не підготуватися, якщо розпочнеться зворотний процес, а економіка буде настільки слабкою, як я прогнозую, то ситуація буде надзвичайно складною", - заявив він.


За останніми даними Бюро трудової статистики міністерства праці, темпи зростання безробіття у США дещо сповільнилися. У листопаді цей показник знизився - з 10,2% до 10%. Однак за два роки рецесії кількість людей, що не можуть знайти роботу у країні, зросла з 7,5 млн до 15,4 млн. При цьому у грудні 2007 року рівень безробіття становив 4,9%.


Джозеф Стігліц - американський економіст, професор Стенфордського університету, лауреат Нобелівської премії з економіки 2001 року. Протягом 1997 -1999 років виконував обов'язки старшого віце-президента Світового банку; був радником з економічних питань президента США Білла Клінтона. Фахівець спеціалізується на питаннях макроекономіки і проблемах розвитку, є автором низки книг і широко відомих досліджень.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6124. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект