НОВИНИ

21.12.2009 | Єврокомісія передчуває повторення газової кризи у січні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврокомісія занепокоєна, що у січні в Євросоюзі повториться газова криза через неспроможність України заплатити за російський газ. "Нафтогаз" не вказав, з яких ресурсів платитиме Росії у січні понад 1 мільярд доларів. 

 "Нафтогаз" запевняє, що платив і платитиме за газ, але ми знаємо, що існують серйозні ризики",- заявив у Варшаві на польсько-українсько-німецькій енергетичній конференції координатор директорату Єврокомісії з питань енергополітики і безпеки поставок Пшемислав Кордасевич.


 


За його словами, кредитні кошти МВФ, на які розраховує українська сторона, можуть і не надійти до Києва через невиконання Україною низки реформ, яких вимагає Міжнародний валютний фонд.


 


"Газпром" маніпулює


Разом з тим, керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар впевнений, що російський "Газпром" вкотре вдається до маніпулювань, переконуючи європейців, що Україна не спроможна платити за газ.


Експерт визнає, що нині "Нафтогаз" не знає достеменно справжніх ресурсів, якими Київ розплачуватиметься за блакитне паливо, оскільки це питання  в Україні є політичним і його координує особисто прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.


Онлайн-контроль транзиту - це справа майбутнього


Гончар припускає, що Росія на піку споживання газу не спроможна забезпечити цим ресурсом всі свої контракти, тому знову шукає "винних" в Україні. "Неспроможність української сторони платити - це привід для війни, а не реальна причина".


Експерт пропонує створити тристоронню онлайн-систему, де б щохвилини відображалися дані газових поставок з Росії, транзиту українською територією та параметри споживання палива у Європі. "Це система, яка убезпечить Європу від газових криз",- каже Гончар.


Втім, представник Єврокомісії скептично оцінив пропозицію, оскільки, за словами Пшемислава Кордасевича, цю ініціативу буде важко втілити в життя, принаймні в найближчі три роки.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8085. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект