НОВИНИ

18.12.2009 | Новий посол США знайомиться з українськими політиками
Джерело - УНІАН

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Раїса Богатирьова обговорила з Надзвичайним та Повноваженим Послом США в Україні Джоном Теффтом українсько-американське співробітництво. 


Р.БОГАТИРЬОВА привітала Дж.ТЕФФТА з призначенням та висловила сподівання на продовження активних і плідних контактів з американською стороною.


Секретар РНБО переконана, Дж.ТЕФФТ працюватиме в Україні ефективно та результативно, враховуючи його великий дипломатичний досвід, обізнаність із ситуацією у нашому регіоні та розуміння складного комплексу існуючих політико-дипломатичних, безпекових, економічних та інших аспектів міждержавних відносин.


У ході зустрічі співрозмовники торкнулися широкого кола питань українсько-американської взаємодії в політико-безпековій та інших сферах. Особливу увагу було присвячено регіональній безпековій проблематиці.


Важливими темами діалогу стали розвиток українсько-американського стратегічного партнерства, а також актуальні проблеми міжнародного порядку денного, зокрема, реформування безпекового середовища у Європі, загрози стабільності в регіоні, проблеми енергетичної сфери тощо.


Дж.ТЕФФТ поінформував про ключові підходи адміністрації США до розбудови відносин з європейськими партнерами, в т.ч. з Україною, яка й надалі залишатиметься стратегічним партнером Вашингтона та вагомим чинником безпеки і стабільності в регіоні. Посол США наголосив на незмінності підтримки Сполученими Штатами курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію, курсу на розвиток стратегічних відносин між США і Україною та підтвердження гарантій безпеки нашої держави, що були закріплені у Будапештському меморандумі 1994 року.


Р.БОГАТИРЬОВА, у свою чергу, підкреслила, що Україна має намір активно реалізовувати положення Хартії Україна-США про стратегічне партнерство та Дорожньої карти пріоритетів українсько-американського співробітництва.


Сторони обмінялися думками щодо підсумків візиту до США міністра закордонних справ України Петра ПОРОШЕНКА та установчого засідання українсько-американської комісії зі стратегічного партнерства, яке відбулося 9 грудня у Вашингтоні, й позитивно оцінили його результати. Також наголошувалося на важливості ефективного функціонування таких двосторонніх консультативних механізмів як робочі групи з питань оборони, з питань енергетичної безпеки, з питань демократії та верховенства права та інших.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект