НОВИНИ

17.12.2009 | НАТО вважає необгрунтованими плани Росії передбачити у воєнній доктрині можливість нанесення ядерного удару
Джерело - "Эхо Москвы", УКРІНФОРМ

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що плани Росії передбачити у воєнній доктрині можливість нанесення превентивного ядерного удару є необгрунтованими.


"Це необгрунтовано, як мені здається", - сказав А. Расмуссен.На його думку, всі ядерні країни повинні прагнути досягти "ядерного нуля"."Це ідеальна мета для всіх нас. Ми повинні розуміти, що в реальному світі володіння ядерною зброєю може бути елементом стримування. Але мені не хотілося б, щоб ядерна зброя використовувалася в наступальних діях, як ми це бачили в російському документі", - сказав Генсек НАТО.


Він зазначив, що дуже важливо, щоб РФ і Альянс взаємодіяли в розвитку стратегії і воєнних доктрин. При цьому він додав, що керівництво НАТО готує стратегічний концептуальний новий план НАТО, який буде прийнято в листопаді наступного року, і запросили РФ внести свій вклад у розробку цього документа.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, 14 жовтня секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев в інтерв'ю газеті "Известия" заявив, що нова редакція Воєнної доктрини РФ передбачає можливість нанесення упереджувального ядерного удару по агресору в критичних для національної безпеки ситуаціях.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект