НОВИНИ

16.12.2009 | Медведєв тепер одноосібно може засилати війська за кордон
За матеріалами - УНІАН, Української правди

Президент РФ отримав право ухвалювати рішення про оперативне використання за межами території Росії формувань Збройних сил Росії.


Відповідні пропозиції президента Дмитра Медведєва підтримала в середу Рада Федерації Росії.


Підтримка цієї пропозиції надасть президенту РФ можливість не звертатися у Раду Федерації з кожного конкретного випадку оперативного використовування формувань Збройних сил за межами Росії.


Як повідомлялося, 8 грудня Медведєв вніс у Раду Федерації РФ пропозицію щодо надання главі держави можливості оперативно використовувати війська за межами Росії.


9 листопада Медведєв підписав закон "Про внесення змін до закону "Про оборону", що визначає порядок використання Збройних сил РФ за кордоном.


Закон було прийнято Державною думою РФ 23 жовтня 2009 року і схвалений Радою федерації 30 жовтня 2009 року.


Документом передбачено, що формування Збройних сил РФ можуть оперативно використовуватися за межами Росії для розв'язання таких задач: відбиття нападу на Збройні сили РФ або інші війська, дислоковані за межами території Росії; відбиття або запобігання агресії проти іншої держави; захист громадян РФ за кордоном; боротьба з піратством і з метою забезпечення безпеки судноплавства.


5 листопада Медведєв заявив, що закон про використовування армії за межами країни застосовуватиметься лише у разі крайньої необхідності".


23 жовтня міністр закордонних справ України Петро Порошенко після переговорів з російським колегою Сергієм Лавровим заявив, що роз`яснення МЗС РФ щодо закону про використовування російської армії за кордоном повністю задовольнили Україну.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9664. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект