НОВИНИ

16.12.2009 | Оточення Тимошенко хоче створити газового посередника – Банкова
Джерело - Українська правда

Оточення прем'єра Юлії Тимошенко опрацьовує питання щодо залучення компанії "Ітера" в якості газового посередника.



Як заявив представник президента Віктора Ющенка з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, це робиться всупереч позиції керівників "Нафтогазу".


"Тимошенко формує умови для запровадження посередницьких тіньових схем на внутрішньому і зовнішньому ринках газу", - йдеться у повідомленні прес-служби Ющенка. 


За інформацією Соколовського, за участі внутрішнього посередника - "Газпромзбут Україна" готуються схеми із перепродажу вже оплаченого газу, який розміщений в українських газових сховищах.


"Газпрозбут Україна" планує купувати газ в українських ПГС за цінами четвертого кварталу 2009 року - 200-208 доларів за тисячу кубометрів, а продавати - українським підприємствам за цінами наступного року 300 - 330 доларів", - йдеться у повідомленні.


"Мабуть, саме для таких тіньових схем, без найменшого державного інтересу, і була запроваджена на український внутрішній ринок ця 100% дочірня компанія "Газпрому" за домовленостями Тимошенко і Путіна", - пояснив Соколовський.


Коментуючи повідомлення про початок поставок туркменського газу до Китаю, він наголосив, що цей факт розвіяв міф урядів Тимошенко і Януковича про те, що Туркменістан, начебто, зобов'язаний поставляти свій газ тільки в Росію.


"Якби уряд реалізував домовленості президента з керівництвом Туркменістану щодо прямих поставок газу, то й Україна вже сьогодні могла б отримувати туркменський газ за істотно нижчими ринковими цінами, ніж російські", - підкреслив Соколовський.


Крім того, він заявив, що найбільшою загрозою для енергобезпеки України за підсумками 2009 року є фінансовий стан "Нафтогазу".


"Величезна загроза - це стан "Нафтогазу", заборгованість якого становить понад 3 млрд. доларів", - сказав представник президента в інтерв'ю дніпропетровським ЗМІ, повідомляє прес-служба глави держави.


"Український газовий сектор з середини 2002 року фактично не реформується", - заявив Соколовський.


"Треба мати абсолютну відповідальність, що український газовий сектор і по ціновій політиці, і по взаємним зобов'язанням постачальника і споживача, і по нормативно-правовій базі функціонує за принципами, запровадженими ще у ті часи", - зазначив він.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект