НОВИНИ

16.12.2009 | Керівництво США має намір розмістити в штаті Іллінойс в'язнів Гуантанамо
Джерело - УКРІНФОРМ

Американське керівництво має намір дещо змінити правила утримання небезпечних злочинців у місцях позбавлення волі і закрити в'язницю в Гуантанамо. Натомість, їх планують перевести у невеличке містечко на територію США. Про таке рішення повідомив президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама у спеціальному меморандумі, текст якого розповсюдила прес-служба Білого дому.


У документі, адресованому міністрові оборони країни та генеральному прокуророві, наголошується на доцільності придбати в'язницю, що знаходиться у місті Томсон (штат Іллінойс). Глава держави доручив у найкоротші строки завершити процес передачі в'язниці строгого режиму у власність держави та підготувати її для утримання злочинців, які зараз перебувають на військовій базі в Гуантанамо. Відповідні федеральні міністерства й відомства працюватимуть разом із керівництвом штату Іллінойс, аби виявити та мінімізувати можливі ризики, пов'язаних із таким кроком.


Рішення адміністрації Білого дому уже знайшлося чимало критиків. Представники правозахисних організацій, які відстоювали ідею закриття в'язниці в Гуантанамо, вважають, що неправильно перевозити на американську землю її мешканців без пред'явлення їм звинувачень у злочинах. "Якщо у місті Томсон таки відбудуться судові процеси у правових рамках - це позитивний крок. Якщо ж ні, то президент Обама просто перенесе Гуантанамо до Іллінойсу", - переконана директор програми по боротьбі з тероризмом міжнародної організації "Human Rights Watch" Джоан Марінер.


У будь-якому разі, ініціативу адміністрації Білого дому має підтримати Конгрес. Дата голосування з цього питання наразі невідома, однак різку незгоду із подібним планом уже висловили республіканці в Іллінойсі та Вашингтоні. Вони вважають такий підхід необдуманим і небезпечним, вказуючи на ризики утримання в'язнів на території США. Зокрема, лідер меншості в Палаті представників Конгресу Джон Бенер пообіцяв "використати усі можливі засоби, аби не допустити реалізації цього небезпечного плану".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект