НОВИНИ

15.12.2009 | «Кундузька афера» може коштувати крісла ще одному німецькому міністрові
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Інцидент в Афганістані, за який тепер дістається міністрові оборони Німеччини Карлу-Теодорові цу Гуттенбергу, стався ще до його приходу на цю посаду.



 


На початку вересня німецький командир затребував підмогу НАТО з повітря для удару по талібам, у результаті якого загинули мирні мешканці. Альянс провів своє розслідування цього інциденту, деталі якого, як тепер з'ясовується, Гуттенберг нібито приховав від громадськості. «У словах пана міністра було багато неправди. Або попросту кажучи: він збрехав», - зазначив голова фракції «зелених» у Бундестазі Юрген Тріттін.



Хто, коли й про що довідався



Франц-Йозеф Юнг через цей інцидент уже пішов у відставку. Опозиція наполягає, що Гуттенберг має зробити те саме: «Якщо пан Юнг пішов у відставку через те, що недостатньо поінформував громадськість, а пан Гуттенберг, вочевидь, зробив те саме, він має понести ту саму відповідальність»,- зазначив лідер СДПН Зігмар Габріель. Сам Гуттенберг поки що відкидає такі вимоги опозиції. Він заперечує, що приховав інформацію від громадськості, і стверджує, що представники опозиції самі вже тривалий час були поінформовані про деталі звіту.


У середу цю справу заслухає спеціальна слідча комісія Бундестагу. Вона має з’ясувати, хто, коли й про що довідався. Крім того, ключовим питанням буде також роль відомства канцлера в усій цій історії і чи були йому відомі подробиці авіанальоту. Опозиція вимагає від канцлерки Ангели Меркель виступити з урядовою заявою з цього приводу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект