НОВИНИ

15.12.2009 | Євросоюз хоче гарантованого постачання газу взимку з Росії та України
Джерело - УКРІНФОРМ

Євросоюз продовжує готуватися до потенційного переривання постачання газу взимку 2009/2010 років. Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії, поширеному за підсумками засідання Газової координаційної групи ЄС. Це засідання відбулося сьогодні у Брюсселі.Особливістю сьогоднішнього засідання Газової координаційної групи стало обговорення з представниками російської компанії "Газпром" питань постачання газу, прогнозної оцінки попиту та інвестиційної стратегії цієї компанії як у Росії, так і в Євросоюзі. Як йдеться у повідомленні, в ході зустрічі члени групи провели також "обмін поглядами" з представниками НАК "Нафтогаз України" стосовно транзиту російських поставок через Україну в ЄС, а також огляд ситуації в Україні взимку 2009/2010 років.


"Газова координаційна група, до складу якої входять представники країн-членів, національні регулятори, а також європейські організації, що представляють газову промисловість та споживачів, продовжує оцінювати готовність Євросоюзу та сторін-учасниць Договору Енергетичного Співтовариства до надзвичайних подій, пов'язаних із потенційним перериванням постачання взимку 2009/2010 років. Група зосередила увагу на заходах для забезпечення гарантованого постачання газу захищеним споживачам у країнах Центральної та Південно-Східної Європи, які були вражені січневою (минулорічною - УКРІНФОРМ) газовою кризою", - йдеться у повідомленні Єврокомісії, яка головувала на засіданні.


Група оцінила інфраструктурний розвиток в ЄС та аспекти безпеки постачання, які мають бути враховані у планах розвитку європейської енергетичної мережі на наступні 10 років. Група продовжує досліджувати різні сценарії ймовірного переривання постачання газу на регіональному рівні та визначати найбльш ефективні дії Співтовариства на регіональному рівні для реагування на таку загрозу.


Наступне засідання Газової координаційної групи ЄС заплановано на 12 січня 2010 року.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект