НОВИНИ

14.12.2009 | ЄС затвердив 5-річну програму в сфері юстиції, свободи та безпеки
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Лідери ЄС затвердили 5-річну програму дій в області юстиції, свободи та безпеки, так звану Стокгольмську програму.


Відповідне рішення було схвалено сьогодні на засіданні Європейської Ради.


Стокгольмська програма діятиме протягом 2010-2014 років. Вона зосереджена навколо п’яти основних пріоритетів. В рамках пріоритету створення Європи закону та справедливості передбачається робота над консолідацією європейського законодавчого поля з тим, щоб люди могли відстоювати свої права за однаковими, або схожими принципами в усій Європі, а бар’єри відносно визнання однією країною-членом ЄС рішень, ухвалених судами інших країн-членів ЄС мають бути прибрані.


В рамках пріоритету Європейського захисту передбачається розробка стратегія внутрішньої безпеки, яка має сприяти посиленню захисту громадян, зокрема, від організованої злочинності, тероризму та інших загроз. Ця стратегія має бути спрямована також на посилення співпраці органів правопорядку, прикордонників, представників цивільного захисту країн-членів ЄС.


В рамках пріоритету захисту фундаментальних прав передбачається забезпечувати повагу до фундаментальних прав громадян ЄС, надавати допомогу особливо вразливим категоріям людей. Крім того, лідери ЄС підтримали подальше розширення Шенгенської зони.


В рамках пріоритету відповідальності, солідарності та партнерства в питаннях міграції та притулку передбачається проведення спільної Європейської міграційної політики, створення до 2012 року спільної системи надання притулку, сприяння легальній міграції та посилення боротьби з нелегальною міграцією, включаючи посилення охорони південних кордонів ЄС.


В рамках пріоритету зовнішнього виміру Європейської політики в області юстиції, свободи та безпеки передбачається забезпечити співзвучність цієї політики всій зовнішній політиці ЄС.


Лідери ЄС також закликали Єврокомісію запропонувати План дій в рамках реалізації Стокгольмської програми з метою його затвердження у червні 2010 року.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект