НОВИНИ

11.12.2009 | Генерал Петреус не очікує швидкого результату в Афганістані
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Збільшення американського контингенту в Афганістані навряд чи призведе до швидкого успіху, подібного до того, що відбувся в Іраку, вважає колишній командувач міжнародним контингентом в Іраку генерал Девід Петреус. Про це він заявив під час слухань в Конгресі США, присвяченим рішенню президента Барака Обами надіслати до Афганістану додаткових 30 тисяч військових до Афганістану.


Збільшення кількості американських солдат в Іраку два роки тому допомогло стабілізувати ситуацію настільки, що стало можливо планувати вивід міжнародного контингенту з цієї країни. Проте, повторення цієї стратегії в Афганістані, не обов’язково призведе до подібного результату. Про це американським конгресменам розповідав ніхто інший, як тодішній командувач міжнародними силами в Іраку, а нині командувач центральним командуванням США, що опікується операціями і в Іраку і в Афганістані, генерал Девід Петреус.


«Хоча ситуація в Афганістані є звичайно складною, іншою та жорсткішою, ніж в Іраку, Афганістан не виглядає більш безнадійним, ніж Ірак, коли я перебрав командування там два роки тому в лютому 2007 року. Рівень насильства та кількість цивільних жертв в Іраку була навіть вищою, ніж ми бачимо в Афганістані. Але досягнення поступу в Афганістані буде складним, і, ймовірно, триватиме довше, ніж в Іраку», – зазначив генерал Девід Петреус.


Під час слухань в Конгресі, в яких брали участь і інші високі командувачі та дипломати в Афганістані, генерал Петреус наголосив, що стратегія президента Обами, яку він оприлюднив 1 грудня, дасть можливість посилити безпеку в Афганістані.


Ключем до успіху в Афганістані є завоювання довіри афганського народу


Водночас генерал Девід Петреус висловив переконання, що політика, яку президент виголосив минулого тижня та підкріплення, що надійде протягом наступних 18 місяців, дадуть можливість вирішити кілька критичних завдань: «призупинити розвиток Талібану, поліпшити безпеку афганського народу, збільшити обороноздатність афганських сил безпеки, посилити керівництво Афганістану та створити умови для майбутнього зменшення американського військового контингенту, яке б не підривало досягнутих результатів».


Разом з тим і Петреус і колишній генерал, а нині американський посол в Афганістані Карл Екенберрі наголосили на тому, що ключем до успіху в Афганістані є завоювання довіри афганського народу, який не лише втомився від закордонних військ на своїй території, але і втратив довіру до уряду президента Хаміда Карзая. Саме Екенберрі попереджав про передчасність надіслання додаткового військового контингенту до Афганістану, до того, як уряд Карзая приборкає корупцію та поліпшить керівництво країною. Його таємні послання до президента потрапили до преси і спричинили нову хвилю критики рішення президента Обами. Але на слуханнях в Конгресі посол Екенберрі повністю підтримав президентський план, назвавши його «всеохоплюючим та правильним».| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект