НОВИНИ

11.12.2009 | Євро під загрозою?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Греція стоїть на порозі банкрутства. Ця тема відсунула на другий план під час нинішнього саміту ЄС навіть питання, пов’язані з екологічною конференцією у Копенгагені.


Сумний рекорд Греції


Бюджетний дефіцит Греції тримає сумний рекорд серед країн євро-зони – 12,7 відсотка ВВП. У грошовому еквіваленті це 300 мільярдів євро. "Йдеться про найбільшу заборгованість в історії нашої країни",- прокоментував статистику держсекретар грецького міністерства фінансів.


Фінансові рейтингові агенції реагують на ситуацію в Греції швидко. Кредитоспроможність цієї країни різко знизила, зокрема, рейтингова агенція Fitch. Її речник Крістіан Гісен пояснює: "Тільки спробуйте собі уявити: дефіцит в 12 відсотків або ще більше, ніж 12. Такого в Євросоюзі ще ніколи не було! А тепер згадайте про стабілізаційний пакт євро. Ним дозволяються лише три відсотки, а це учетверо більше! З таким становищем не можна миритися. Тут потрібні дуже дієві заходи, щоб якось усе стабілізувати",- каже Гісен.


Голова ЄЦБ: ситуація критична

Європейський центральний банк наступного тижня збирається на спеціальне засідання, де йтиметься про фінансову катастрофу в Греції та її можливий вплив на євро. Експерти вказують на те, що загроза спільній європейській валюті може з’явитися. "Ситуація дуже, дуже критична",- наголосив Містер Євро, голова Європейського центробанку Жан-Клод Тріше. 


Після інформації про зниження рейтингу кредитоспроможності Греції ціна євро вже дещо впала. Водночас фахівці звертають увагу на те, що в євро-зоні немає чітко прописаного механізму допомоги країнам з фінансовими труднощами. Очевидно, інші євро-країни змушені будуть допомагати грекам.


Хоча, можливо, не лише їм. Адже у дуже складній фінансовій ситуації нині перебувають ще й Ірландія, а також південні члени ЄС - Португалія, Італія та Іспанія.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект