НОВИНИ

11.12.2009 | Євросоюз допомагає Україні в розвитку інновацій у науково-практичній площині
Джерело - УРІНФОРМ

В Україні необхідно стимулювати зусилля національного наукового середовища з метою підвищення його інноваційної активності, розширення кола досліджень аби, таким чином, поліпшити економічний розвиток держави та підвищити конкурентоспроможність країни на європейському та світовому ринках. З цією метою Євросоюз запроваджує чотири проекти допомоги в інноваційній сфері, презентація яких відбулася сьогодні в Києві.


Така ініціатива Євросоюзу, яка коштує 12 млн євро та розрахована на найближчі два роки, охоплює різні інноваційні сфери. У її рамках реалізовуватимуться проекти "Удосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні", "Розвиток фінансових схем та інфраструктури для підтримки інновацій в Україні", "Підтримка наукомістких підприємств і процесу передачі технологій для бізнесу в Україні" та "Офіс спільної підтримки для сприяння інтеграції України в дослідницький простір ЄС (ERA)". З боку Української держави до проектів долучені Мінекономіки України, Міністерство освіти і науки України, Держкомітет України з регуляторної політики та підприємництва, Державне агентство з інвестицій та інновацій, а також малий і середній бізнес України.


Як зазначили під час презентації координатори цих програм, робота зосереджуватиметься, головним чином, у регіонах України за принципом "знизу вгору", тобто починаючи із залучення місцевої влади. Серед основних напрямів були названі Крим, Харків, Полтава, Донецьк, Одеса, Івано-Франківськ, Київ та інші регіональні центри.


За словами заступника міністра економіки України Віктора Пантелеєнка, така цілеспрямована робота сприятиме розвитку нашого економічного потенціалу. Зокрема, один із представлених проектів передбачає зниження використання ресурсів, в тому числі енергетичних, у рамках реалізації нової інноваційної основи. Це, на його переконання, є базовим принципом для досягнення високої конкурентноздатності української економіки.


Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха зі свого боку наголосив, що участь у проектах ЄС українських науковців є вкрай важливою для просування наших національних інтересів. Він підкреслив, що Україна "є однією з найпотужніших наукових держав Європи". Коментуючи значимість ініційованих ЄС чотирьох проектів у інноваційній сфері, він назвав їх "добрим знаком" усвідомлення того, що "Європі потрібна сильна Україна". "Реально претендувати на інтеграцію в євроструктури ми можемо як сильна і конкурентноспроможна держава", - зауважив він.


Водночас, заступник голови Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Світлана Свищева підкреслила, що впровадження інновацій і нових технологій у країні має базуватися "на гнучкій основі малого та середнього бізнесу". "На жаль, сьогодні багато таких підприємств ввозять з-за кордону нове обладнання і вважають це інновацією. Але у нас є дуже багато напрацювань, зокрема, розробок, літератури. Крім того, на сьогодні прийнято близько 70 нормативно-правових актів, які так чи інакше регулюють цей напрям", - зазначила вона. "Ми повинні використати допомогу ЄС, аби, таким чином, використати напрацювання, які ми вже маємо", - наголосила І.Свищева.


Голова Представництва Єврокомісії в Україні, посол Жозе Мануель Пінту Тейшейра зі свого боку прокоментував перспективи реалізації чотирьох програм, які мають посприяти поліпшенню позицій конкурентноздатності України на європейському ринку. "Усі ми отримаємо від цього переваги, оскільки житимемо у кращому світі", - сказав він. Щодо можливої появи в Європі нового потужного гравця - України - європейський дипломат зазначив: "Для нас - це цілком нормальний процес". Жозе Мануель Пінту Тейшейра висловив надію на успішну реалізацію проектів та "позитивні результати від цих програм".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект