НОВИНИ

11.12.2009 | Для НАТО небайдуже, як Україна бачить майбутнє Альянсу
Джерело - УКРІНФОРМ

У НАТО зацікавлені в отриманні від українського уряду бачення України стосовно майбутнього Альянсу в наступному десятиріччі. Про це заявив вчора співробітник відділу відносин з Росією і Україною Управління політичних справ і політики безпеки Штаб-квартири НАТО Гаель Муллек у ході відеомоста Івано-Франківськ - Брюссель.







Гаель Муллек відзначив, що, як важливий партнер НАТО і як потенційний член Альянсу, Україна буде залучена до розробки стратегічної концепції організації. Він нагадав, що робота над документом здійснюється в кілька етапів і буде завершена до саміту Альянсу, який відбудеться в кінці 2010 року в Португалії. Зокрема, після завершення першого етапу в лютому 2010 року передбачається процес консультацій і робота групи експертів у столицях держав-членів НАТО і країн-партнерів Альянсу. У тому числі в ході таких консультацій у Брюсселі чекають отримати відповіді на питання: про українське бачення майбутнього Альянсу, оцінку сучасних загроз, думку України про статтю 5 Вашингтонського договору і її застосування і про те, чи хоче Україна бути союзником НАТО де-факто.


Надалі це українське бачення буде використане при підготовці стратегічної концепції, процес якої буде максимально прозорим, у тому числі включатиме обмін думками з міжнародними організаціями, такими як ЄС і ООН.


Представник Штаб-квартири НАТО підкреслив, що після Бухарестського саміту "Україна ще не член (Альянсу), але вже більше ніж партнер". Коментуючи вплив російського чинника на відносини України з НАТО, він відзначив, що Альянс старається працювати як з Києвом, так і з Москвою. У той же час він звернув увагу на те, що ця співпраця по своїй суті є дуже різною, оскільки ніколи не стояло питання про членство РФ в НАТО. Гаель Муллек ще раз підкреслив, що НАТО - "це не клуб країн проти Росії", а союз демократій, які хочуть безпеки в європейському регіоні.


Він також підкреслив, що РФ не має права вето щодо питання членства України в Альянсі, назвавши головний принцип прийняття рішень у НАТО - консенсус (одноголосність по-західному).


Говорячи про ініційований РФ договір про європейську систему безпеки, представник Штаб-квартири НАТО підкреслив, що, насамперед, ця ініціатива повинна бути розглянута в рамках ОБСЄ, в той же час у Брюсселі готові до обговорення цього питання у форматі ради Росія - НАТО.


Відеоміст Івано-Франківськ - Брюссель відбувся в рамках II міжнародної наукової конференції "НАТО: виклики і трансформація - погляд з України". Основні організатори - Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Центр інформації і документації НАТО в Україні, посольство Литовської Республіки в Україні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект