НОВИНИ

10.12.2009 | Іспанське головування в ЄС: пріоритети без східної політики
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

 


У першому півріччі 2010 року головування в ЄС від Швеції перейде до Іспанії. Нове головування – нові пріоритети: у зовнішній політиці погляди Стокгольма були спрямовані на Схід, Мадрид же дивиться на Захід і Південь.


 


Свій виступ державний секретар розпочав зі слів про те, що життя сповнене  сюрпризів. Пан Гаррідо сказав, що не може передбачити „політичної атмосфери в самому ЄС та за його межами, а також не може передбачити, чи буде нова енергетична криза”. Якщо в економічній галузі Іспанія буде продовжувати вже започатковану політику відновлення економіки та збільшення кількості робочих місць, то у сфері енергетики Мадрид вже хоче розробити новий план дій на 2010-2012 роки з урахуванням результатів копенгагенської екологічної конференції.



 

Іспанія збирається поставити рекорд самітів


Іншими пріоритетами була названа Лісабонська угода та її імплементація, а також власне громадяни Євросоюзу. За словами Гаррідо, люди не бачать Європу як конструкцію, яка реагує на їх занепокоєння. У цьому зв’язку Мадрид заявив про те, що закриє цей розрив. Крім того, Іспанія також хоче перетворити Євросоюз, як сказав пан Гаррідо, на глобального у світі гравця та вписати іспанське головування у книгу рекордів Гінессу за кількістю проведених самітів. Їх вже заплановано близько 10 – з США, країнами Латинської Америки, Марокко, Пакистаном, Росією, Канадою, країнами Середземномор’я.


Інтереси у зовнішній політиці головуючої в ЄС країни визначаються її кордонами, тому про східний напрям іспанський урядовець не сказав нічого, аж доки його про це не запитали. Щодо процесу розширення, то тут Мадрид керується європейським законодавством – Гаррідо наголосив, що кожна країна, яка бажає набути членства в ЄС, має виконати політичні та економічні вимоги. Це, як наголосив державний секретар, правила гри.


Поки найкраще місце для України – в Східному парнерстві


Щодо європейських перспектив України, то в інтерв’ю „Німецькій Хвилі” Дієго Лопез Гаррідо сказав: „Україна хоче мати європейську перспективу. Ми бачимо Україну, інші країни у цьому регіоні як країни, які повинні укріплювати співробітництво з Європейським союзом. На цей момент через ситуацію в Україні у внутрішній за зовнішній політиці найкращий крок – це належати до Східного партнерства». Також іспанський міністр наголосив, що Україна – це європейська країна, і наступний крок її зближення з ЄС може бути. За його словами, демократичну країну, яка виконала всі закріплені в документах вимоги, можна запросити до Європейського союзу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект