НОВИНИ

10.12.2009 | Без демократії Україна не зможе залишатися суверенною державою - Петро Порошенко
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна не зможе залишатися суверенною державою без підтримання належного рівня демократії в країні. На цьому наголосив міністр закордонних справ України Петро Порошенко, виступаючи з промовою у вашингтонському Центрі Карнегі за міжнародний мир. За словами дипломата, таку точку зору наразі поділяють усі українські політичні сили.


Петро Порошенко підкреслив, що наша держава вже "здала декілька іспитів" на демократичність під час парламентських виборчих кампаній і готова підтвердити їх результати знову у січні 2010 року.


Міністр відзначив, що для України, яка знаходиться в центрі Європи, все ще існує небезпека залишитися "буфером між НАТО та ОДКБ". "Я вважаю, що ми повинні зараз продемонструвати абсолютно відкритий та новий підхід до розуміння європейської та глобальної безпеки", - наголосив глава українського МЗС. У цьому контексті він наголосив на готовності України залучитися до активного діалогу щодо формування такої системи.


Петро Порошенко зазначив, що українське керівництво вітає кроки США, спрямовані на "перезавантаження" відносин з Російською Федерацією. "У той же час, ми високо цінуємо сигнал адміністрації Барака Обами про те, що Сполучені Штати Америки не визнаватимуть чиїхось сфер впливу, а пошук Вашингтоном та Москвою спільних засад не вплине на американсько-українське стратегічне партнерство", - зауважив міністр.


Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив на важливості підтримки з боку американських партнерів євроатлантичних прагнень України. Він зазначив, що під час засідання Комісії Україна - НАТО у Брюсселі вдалося перенести дискусію "із політичного поля на професійний рівень". Петро Порошенко звернув увагу, що тема НАТО більше не використовується в Україні як політична зброя, а у кандидатів на президентську посаду немає програм, спрямованих проти приєднання України до Альянсу. Однак, на його переконання, до українського населення слід доносити правдиву і повну інформацію про діяльність Організації північноатлантичного договору, її можливі альтернативи та намагатися досягти тих критеріїв, які необхідні для інтеграції до цієї структури. "Про НАТО слід говорити перш за все з позиції безпеки України" -переконаний міністр.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2870. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект