НОВИНИ

10.12.2009 | У Вашингтоні розпочалося установче засідання Стратегічної комісії Україна - США
Джерело - УКРІНФОРМ

У Вашингтоні розпочалося установче засідання українсько-американської Стратегічної комісії. В рамках зустрічі сторони обговорять шляхи подальшої співпраці в політичній, економічній, енергетичній та безпековій сферах.Відкриваючи зустріч, заступник Державного секретаря США Джеймс Стейнберг наголосив, що створення такого органу свідчить про спрямованість Сполучених Штатів Америки на "довгострокове та системне співробітництво з Україною". "Існує чимало викликів, які стоять перед нашими країнами, і долати їх нам слід також разом", - зазначив дипломат. Серед таких проблем він назвав складну та глибоку економічну кризу, наслідки якої переживає зараз увесь світ. Джеймс Стейнберг зазначив, що навіть у ці непрості часи для України важливо продовжувати курс на впровадження реформ та дотримання зобов'язань, узятих на себе перед Міжнародним Валютним Фондом. "Це - одна з головних умов стабілізації внутрішньо-економічної ситуації в державі та позитивний сигнал для міжнародної економічної та бізнес спільноти", - зазначив представник американського зовнішньополітичного відомства.


Заступник Державного секретаря США висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю з українською стороною у напрямку енергетичної та ядерної безпеки та відзначив активну роль України у миротворчих місіях НАТО.


У свою чергу заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв наголосив, що Комісія допоможе поглибити двосторонній діалог та стратегічне партнерство зі США. Він висловив вдячність за "підтримку американською стороною стабільної, демократичної та незалежної України". "Сьогоднішня зустріч іще раз засвідчила, що Сполучені Штати Америки зацікавлені в існуванні демократичної та успішної України", - зазначив дипломат. Він запевнив американських партнерів у тому, що наступні вибори в Україні будуть відкритими і вільними, а також стануть наступним кроком на шляху практичного впровадження планів двостороннього партнерства. Костянтин Єлісєєв відзначив зацікавленість американської сторони у наданні Україні гарантій безпеки та висловив сподівання на продовження діалогу в цьому напрямку.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект