Вони замінять загін вертолітників, які повернулися щойно в Україну. Вертолітний загін виконує в Ліберії завдання місії ООН в цій африканській країні.
Між тим чимало політиків сумніваються у доцільності участі українських миротворців в Ліберії, посилаючись на неспокійну ситуацію в регіоні , високий рівень захворюваності.
Разом з миротворцями до Ліберії відбула оперативна група на чолі із заступником командувача Сухопутних військ, генералом Юрієм Толочним. Що мало б засвідчити значення , яке приділяє Київ участі у місії ООН в Ліберії. Рішення Україна ухвалила 2003 року після гострого протистояння у ВР.
Український вертолітний загін нараховує 300 українських вояків і має на озброєнні 14 вертолетів.
До завдань українських авіаторів відноситься перевезення персоналу місії ООН і вищих посадовців, здійснення евакуації поранених, полети спостереження і повітряне супроводження пересування військ.
Водночас чимало політиків критикують участь українських миротворців на теренах Ліберії. Кажучи, що українці щодня наражають себе на небезпеку, і це пов’язано не лише з військовими діями, але і низьким рівнем життя і високим рівнем захворюваності.
Віце спікер ВР Микола Томенко нагадав напередодні чергової ротації про випадок смерті вояка внаслідок малярії, а також загибель українського військового всередині листопада на березі Атлантичного океану.
Дехто з аналітиків каже, що ухвалення у 2003 році рішення про направлення українського контингенту до Ліберії виглядало радше як жест загравання з міжнародними організаціями, у яких було надто критичне ставлення до українського керівництва на чолі з Кучмою.
|