НОВИНИ

09.12.2009 | 150 українців відправилися в Ліберію
Джерело - Українська служба ВВС

Вони замінять загін вертолітників, які повернулися щойно в Україну. Вертолітний загін виконує в Ліберії завдання місії ООН в цій африканській країні.


Між тим чимало політиків сумніваються у доцільності участі українських миротворців в Ліберії, посилаючись на неспокійну ситуацію в регіоні , високий рівень захворюваності.


Разом з миротворцями до Ліберії відбула оперативна група на чолі із заступником командувача Сухопутних військ, генералом Юрієм Толочним. Що мало б засвідчити значення , яке приділяє Київ участі у місії ООН в Ліберії. Рішення Україна ухвалила 2003 року після гострого протистояння у ВР.


Український вертолітний загін нараховує 300 українських вояків і має на озброєнні 14 вертолетів.


До завдань українських авіаторів відноситься перевезення персоналу місії ООН і вищих посадовців, здійснення евакуації поранених, полети спостереження і повітряне супроводження пересування військ.


Водночас чимало політиків критикують участь українських миротворців на теренах Ліберії. Кажучи, що українці щодня наражають себе на небезпеку, і це пов’язано не лише з військовими діями, але і низьким рівнем життя і високим рівнем захворюваності.


Віце спікер ВР Микола Томенко нагадав напередодні чергової ротації про випадок смерті вояка внаслідок малярії, а також загибель українського військового всередині листопада на березі Атлантичного океану.


Дехто з аналітиків каже, що ухвалення у 2003 році рішення про направлення українського контингенту до Ліберії виглядало радше як жест загравання з міжнародними організаціями, у яких було надто критичне ставлення до українського керівництва на чолі з Кучмою.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 869. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект