НОВИНИ

09.12.2009 | ЄС підтримав створення держави Палестина
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Рада міністрів із загальних справ та зовнішніх відносин ЄС закликає Ізраїль та Палестину до відновлення переговорів з метою створення Палестинської держави.


Про це йдеться у висновках Ради, схвалених на її засіданні сьогодні.


“Європейський Союз закликає до негайного відновлення переговорів, які мають привести до рішення про дві держави”, - зазначається у висновках.


Разом з тим, міністри не підтримали ініціативу швецького головування в ЄС щодо того, щоб Єрусалим водночас був столицею Ізраїлю та Палестини, зазначивши лише у висновках, що питання Єрусалиму, переміщених осіб, безпеки та водопостачання мають бути вирішені пізніше.


Міністри також висловили готовність допомагати становленню держави Палестини, в тому числі в рамках Європейської політики сусідства.


ЄС у своїх висновках привітав рішення уряду Ізраїлю частково та тимчасово заморозити політику розселення своїх громадян на палестинських територіях, як перший крок “у правильному напрямку”, а також підкреслив, що політика розселення, будівництво розподільчих бар’єрів та руйнування будинків не відповідають нормам міжнародного права.


Міністри висловили стурбованість ситуацією у Східному Єрусалимі, закликавши всі сторони утриматися від провокаційних дій.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7391. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект