НОВИНИ

09.12.2009 | Країни-члени та партнери НАТО готові обговорювати рішення щодо розширення контингенту в Афганістані
Джерело - УКРІНФОРМ

Країни-члени Північноатлантичного Альянсу та партнери НАТО готові розглядати перспективи й приймати рішення щодо розширення присутності військових контингентів в Афганістані. Про це заявили учасники міжнародного "круглого столу" "Перспективи євроатлантичної інтеграції України сьогодні", відповідаючи на запитання кореспондента УКРІНФОРМу щодо готовності країн приєднатися до ініціативи США в цьому контексті.


Зокрема, аташе з питань оборони Посольства Словацької Республіки в Україні Юрай Бескид зазначив, що уряд його країни обговорював рішення про збільшення військового контингенту вдвічі. "На сьогодні на території Афганістану перебуває 250 людей. Щодо розширення присутності, точна цифра поки що не називається, але йдеться про приблизно 400 військовослужбовців на першому етапі", - наголосив військовий дипломат. Водночас він додав, що цей напрям потребує опрацювання багатьох питань, зокрема, бюджетного фінансування, добору військових фахівців тощо. Відправка військовослужбовців до Афганістану "може бути вже в першій половині наступного року", зазначив Ю.Бескид.


Аташе з питань оборони Посольства Литовської Республіки в Україні Сігітас Буткус зі свого боку зазначив, що в його країні це питання перебуває на стадії обговорення. "Литва в Афганістані має невеликий контингент, однак, тим не менше, зона відповідальності дорівнює приблизно чверті території нашої країни. Ми розглядаємо всі пропозиції, які обговорюються в рамках НАТО. Однак ми маємо певні обмеження щодо миротворчих місій, пов'язані насамперед із фінансуванням",- зазначив військовий аташе. Він пояснив, що на військові дії за кордоном Литва може дозволити собі виділити не більше 10 відсотків від військового бюджету країни. "Звичайно, ми розглядаємо питання про збільшення цієї цифри, але поки що рішення з цього приводу немає", - зауважив литовський військовий дипломат.


Перспективи України щодо збільшення присутності власного контингенту в Афганістані пояснив представник Управління євроатлантичної інтеграції Генштабу ЗСУ Андрій Гема. Так, за його словами, на сьогодні законодавчо визначена кількість лише в 10 осіб. "Поки що інших офіційних рішень з цього приводу немає. Однак питання про збільшення присутності українських військових в Афганістані відпрацьовується", - наголосив представник Генштабу ЗСУ.


Обговорюючи ініціативу президента США Барака Обами щодо збільшення військового контингенту в Афганістані, аташе Повітряних сил Посольства США в Україні Квін Воффорд наголосив, що американська сторона вітає рішення кожної країни щодо питання Афганістану. "Кожна країна має сама вирішення, що вона хоче зробити та які можливості має", - зазначив американський дипломат.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект