НОВИНИ

17.12.2004 | Краще не дратувати російського ведмедя?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Українська тема не сходить із сторінок німецьких видань. Так газета ділових кіл ФАЙНЕНШЛ ТАЙМС ДОЙЧЛАНД коментує значну роль Європейського парламенту в розв”язанні кризи в Україні, хоча досі ця інституція вважалася в Європейському союзі малоефективною:


Це рідко стає предметом коментарів, але вражаючим є факт, що делегація парламенту під час останньої кризи в Україні поїхала до Києва і там ”робила політику” так, наче це для неї найзвичніша справа в світі. Формально Європейський парламент у питаннях зовнішньої політики майже безправний. Але політична вага зібрання в Страсбурзі так виросла, що його дипломатична діяльність видається такою ж природною, як зовнішньополітична активність американських сенаторів. Це був Конституційний Конвент, який дав європейським депутатам трибуну і впевненість у собі, щоб вести політику, якщо треба, то й з найбільшими тваринами в європейських джунглях.


Газета ВЕЛЬТ надрукувала коментар відомого німецького експерта з проблем Східної Європи Александра Рара, який аналізує розвиток подій у трикутнику Європа-Україна-Росія:


Чи посваряться між собою Захід і Росія через Україну? Точки зору на події в Україні зі Сходу і з Заходу різняться кардинально. Для США та Європейського союзу немає сумніву: населення, що вийшло на демонстрацію в Києві, прагне демократії і завершення олігархічного режиму. З російської точки зору ”помаранчева революція” керується з закордону, аби забрати Україну в Росії. Вже після драми з заручниками в Беслані президент Володимир Путін закинув Заходу, що підтримкою чеченських сепаратистів він хоче послабити Росію,


зазначає аналітик у газеті ВЕЛЬТ і веде далі:


Це ажніяк не в інтересах Заходу і надалі дратувати російського ведмедя. Окремі заклики деяких нових членів ЄС та Грузії збільшити тиск на Росію контрапродуктивні. Набагато важливіше розвіяти страх Росії перед демократичною Україною і підтримати орієнтацію Росії на Захід, яку Путін конструктивно переслідує від початку свого приходу до влади.


Розглядаючи події в Україні в контексті європейської історії останніх десятиліть, Александр Рар доходить такого висновку:


При всій ейфорії щодо відродження української демократії треба сказати, що ”помаранчеву революцію” не можна порівняти з ”оксамитовими революціями” 1989 року. Схід України має інші політичні традиції, значною мірою саме завдяки йому останніми роками відбувся підйом української економіки. Ющенко ще не переміг остаточно. Окрім того, йому доведеться - такий знайдено компроміс – ділитися своєю владою. Лише так можна буде зберегти єдність країни, переконана газета ВЕЛЬТ.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект