НОВИНИ

09.12.2009 | Євросоюз має намір укласти угоди про асоціацію з усіма країнами Східного партнерства - Єврокомісар Беніта Ферреро-Вальднер
Джерело - УКРІНФОРМ

Євросоюз має намір укласти угоди про асоціацію з усіма країнами Східного партнерства, але особливо далеко просунувся у підготовці такого двостороннього документу на переговорах з Україною. Про це вчора у Брюсселі заявила Єврокомісар з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер під час прес-конференції за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Східного партнерства - України, Молдови, Білорусі, Азербайджану, Грузії та Вірменії. Згадана зустріч відбулася в контексті засідання Ради міністрів Євросоюзу із зовнішніх відносин, яке також відбулося сьогодні у столиці Бельгії.







Беніта Ферреро-Вальднер повідомила, що вже у січні наступного року ЄС має намір розпочати переговори щодо угоди про асоціацію з Молдовою. Сьогодні Єврокомісія представила також на розгляд Ради міністрів Євросоюзу проект мандату на переговори з трьома республіками Південного Кавказу. Робота в цьому напрямку із згаданими державами, як і з Білоруссю, розпочнеться "у вірний час", коли кожна з країн буде готовою до такого кроку.


Єврокомісар окремо наголосила, що двосторонній вимір Східного партнерства буде розвиватися в рамках Європейської політики сусідства з урахуванням особливостей кожної з країн-учасниць. Вона відмітила продуктивість діалогу по кожній з чотирьох тематичних платформ Східного партнерства, зокрема, у розвитку демократії, у вдосконаленні системи управління, у питаннях економічної інтеграції та регіональної політики. В цих рамках вже реалізується декілька так званих "флагових" ініціатив, зокрема, в таких сферах як організація кордонів та розвиток енергетичної співпраці. За словами Ферреро-Вальднер, вже завтра буде започатковано важливу ініціативу із цивільного захисту та реагування на надзвичайні пригоди. У першіому кварталі 2010 року Єврокомісія розпочне програму підтримки малих та середніх підприємств в країнах Східного партнерства.


"Ми, як Єврокомісія, зробили конкретні пропозиції із надання макроекономічної допомоги на адресу України, Грузії і Вірменії. Разом з цим, ця допомога пов'язана із умовою продовження корегуючих програм між цими країнами та МВФ. До цієї програми Єврокомісія має намір залучити також й Білорусь, коли для цього прийде час," - сказала Беніта Ферреро-Вальднер.


Відповідаючи на запитання журналістів, Єврокомісар спростувала чутки про те, що Євросоюз застосовує "пакетний" підхід стосовно ймовірного членства в Євросоюзі України і Молдови. "Ми в Європейській Комісії ніколи нет говорили таким чином, і я про це дуже чітко заявила, коли ми щойно були на самміті в Україні. По-перше, Східне партнерство - це не про членство. Це не означає, що двері до членства закриті або відкриті - як ми говоримо в таких випадках, майбутнє неможливо передбачити. Оскільки для такого розвитку як зацікавлена країна, так і країни-члени Ради ЄС мають дійти дійсно єдиної позиції. Така позиція немає нічого спільного із третіми країнами. Молдова також прагне цього (членства - авт.), але така ж відповідь надана і Молдові," - зауважила Єврокомісар.


В свою чергу, міністр закордонних справ головуючої в ЄС Швеції Карл Більдт назвав зустріч урядовців країн-учасниць Східного партнерства "дуже успішною", такою, що дозволила провести конструктивний обмін думками щодо розвитку цієї програми Євросоюзу. У продуктивному діалозі взяли участь міністри всіх шести країн-партнерів. На переконання шведського міністра, це свідчить, що за короткий час після формального заснування Східне партнерство встигло набути певної динаміки.


Разом з цим, Карл Більдт наголосив, що Східне Партнерство не є інструментом для врегулювання регіональних конфліктів. Ця програма Євросоюзу не має на меті підмінити собою існуючі міжнародні механізми, на зразок Мінської групи, для врегулювання "заморожених конфліктів" на територіях крїн-учасниць Східного Партнерства. За словами шведського урядовця, Євросоюз й надалі підтримуватиме такі зусилля в існуючих форматах.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект