НОВИНИ

08.12.2009 | Європейська мрія «20-20-20» та як її досягти
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Відкрите обговорення енергетичного питання відбулося в понеділок у рамках засідання Ради Євросоюзу з питань транспорту та енергетики: профільні міністри країн – членів ЄС висловлювали свої пропозиції та думки щодо того, як оптимізувати споживання енергії та убезпечити її постачання, зокрема, постачання газу.


дсягти 

 


Реконструкція помешкань: добре для довкілля й для гаманця


Європейський комісар з енергетичних питань Андріс Пібалгс повідомив, що в разі використання енергозберігаючих технологій при будівництві чи реконструкції будинку або квартири, кожна родина зможе заощадити щорічно близько 300 євро.


Також міністри погодилися з тим, що необхідно запровадити просте та зрозуміле для споживача маркування продукції, яка потім буде використовуватися у господарстві, аби знати, чи є придбана річ, наприклад, холодильник, енергозберігаючим. „Формула 20-20-20 це – не завтра, а вже – сьогодні, і нашими діями ми це доводимо”, - сказав пан Пібалгс.


Безпека енергопостачання


Окремо міністри розглянули питання безпеки енергопостачання. У кожному з виступів лунали слова про минулу енергетичну кризу, викликану суперечною між Києвом та Москвою. Хоча пропозиції з цього приводу ще знаходяться у стадії обговорення, в одному міністри були одностайні – необхідно поглибити співпрацю на двосторонньому та на регіональному рівнях, аби у випадку повторення кризи, сусідні країни допомогли одна одній. Йшлося і про національні плани дії у випадку надзвичайної ситуації, про необхідність заповнення підземних газових сховищ, про можливості оперативної зміни напрямку постачання газу у разі необхідності.


На передодні зими в ЄС знову і знову аналізують набутий за час минулих газових українсько-російських війн досвід, вивчають помилки, щоб їх уникнути, та розробляють відповідну законодавчу базу. А вірогідність повторення кризи міністри обговорять дещо пізніше - у порядку денному засідання Ради є питання стану відносин Києва та Москви у газовому секторі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект