НОВИНИ

08.12.2009 | Глава ФРС США Бен Бернанке очолив список найвпливовіших мислителів сучасності за версією журналу "Foreign Policy"
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Впливове американське видання "Foreign Policy" опублікувало імена найвпливовіших у світі мислителів сучасності. Список "Top 100 Global Thinkers" очолив глава Федеральної резервної системи Сполучених Штатів Америки Бен Бернанке.


За версією журналу, саме завдяки вмілим діям та нестандартним підходам глави ФРС США вдалося запобігти повторенню іще однієї "Великої депресії". "Він би не був першим номером у списку лише завдяки вмінню перетворити свою вражаючу академічну кар'єру на план конкретних дій. Так само, як і за майже одноосібну зміну ролі Центрального банку країни чи попередження колапсу економіки США", пише видання. Однак, людина, яка зробила усе це, справді проявила "найбільшу інтелектуальну майстерність за останні роки".


Президент США Барак Обама опинився на другій позиції рейтингу за те, що зміг "по-іншому представити роль Америки у світі". Автори статті пояснюють, що з приходом до влади нового глави Білого дому, його адміністрація успадкувала цілий ряд складних проблем: дві кровопролитні війни з незначною надією на перемогу, різке падіння економічних показників, запеклі конгресові баталії щодо доцільності виділення коштів на соціальні програми. З усіма цими викликами главі держави та його команді поки вдається справлятися, вважають оглядачі "Foreign Policy".


До того ж, видання називає Барака Обаму "президентом із великими ідеями" у зовнішньополітичному вимірі. Його принцип "розумної сили" спрямований на те, щоб країна із найпотужнішою армією в світі "вміла слухати й домовлятися" не лише зі своїми партнерами, а й з тими, чиї позиції далеко не завжди співпадають з її власними.


Третя у списку - Захра Рахнавард - дружина опозиційного кандидата в президенти Ірану Мір Хосейна Мусаві, політолог і активний громадський діяч. Жінка отримала визнання за те, що була одним із лідерів та організаторів "іранської зеленої революції".


Видатного економіста Нуріеля Рубіні, який спрогнозував світову фінансову кризу та попереджував про її глобальні наслідки, помістили на 4-те місце.


Відзначили й колишнього президента США Білла Клінтона (6-те місце) за благодійну діяльність та його дружину Державного секретаря США Хілларі Клінтон за активне впровадження у життя політики "розумної сили" при новій адміністрації.


До списку потрапив глава Центрального командування США генерал Девід Петреус, колишній віце-президнт Дік Чейні, Папа Римський Бенедикт XVI, фінансист Джордж Сорос, прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун та інші широковідомі політичні діячі, економісти, політологи, журналісти.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект