НОВИНИ

08.12.2009 | У Європі проявилися симптоми кольорової революції
Джерело - Українська правда

Діючий президент Румунії Траян Бесеску з мінімальною перевагою виграв другий тур президентських виборів.


Такі дані ЦВК Румунії, згідно з якими він обійшов кандидата від соціал-демократів Мірчу Геоана.


Одразу після закриття виборчих дільниць обидва кандидати назвали себе переможцями. Як свідчать остаточні дані підрахунків, Бесеску набрав 50,37% голосів проти 49,63% у Геоана.


Однак головна опозиційна партія заявила про перемогу свого кандидата, фальсифікацію виборів і про намір оскаржити результати.


"Румуни проголосували за Геоана, але держапарат Бесеску намагається зробити його переможцем шляхом фальсифікацій", - заявив представник соціал-демократичної партії Лівіу Драгнеа.


За його словами, було зіпсовано близько 138 тисяч бюлетенів - кількість цілком достатня для того, щоб скласти різницю в 70 тисяч голосів між кандидатами.


Драгнеа також заявив про "масивний електоральний туризм". Таке явище в Україні на виборах 2004 року називалося "каруселі".


Нинішні вибори стали одними з найважливіших у посткомуністичній історії країни, оскільки новому кабінету міністрів потрібно відновити переговори з МВФ про надання Румунії кредиту на 20 мільярдів євро.


Президент Румунії обирається на п'ять років, одна людина не може займати цю посаду понад два рази. Нинішні вибори президента стали першими з моменту вступу країни в Євросоюз у 2007 році.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект