НОВИНИ

07.12.2009 | Американські ракети "Петріот" у Польщі будуть повністю боєздатними - міністр закордонних справ РП
Джерело - УКРІНФОРМ

Американська батарея зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) "Петріот", яка має з'явитися в Польщі у першому кварталі 2010 року, буде у боєздатному стані. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, посилаючись на результати своїх переговорів із Держсекретарем США Хілларі Клінтон. Таким чином він заперечив поширену декілька днів тому польськми ЗМІ інформацію про те, що перші два роки ракети перебуватимуть в РП лише з навчально-тренувальною метою."Американська сторона нас запевнила, що ракети будуть в Польщі у конфігурації, про яку ми просили Вашингтон: батарея буде боєздатною й інтегрованою в нашу систему протиповітряної оборони. Мені не відомі жодні факти, які заперечували б це, однак побачимо після прибуття батареї до РП", - зазначив керівник польського зовнішньополітичного відомства. Він додав, що батарея "Петріот", яка розташовуватиметься в РП, й надалі перебуватиме у власності ЗС США.


Р.Сікорський поінформував, що через декілька днів у Вашингтоні буде підписано угоду про статус американських військ у Польщі (SOFA - Status of Forces Agreement). "Мені здається, що це відповідний момент, коли можна буде дізнатися більше про батарею "Петріот" в Польщі",- констатував він.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, декілька днів тому ряд польських ЗМІ з посиланням на директора відділу міжнародної безпеки в Пентагоні Александра Вершбоу поширили інформацію про те, що ЗРК "Петріот" перебуватиме в Польщі на ротаційній основі вже з початку 2010 року, однак у бойовій версії він з'явиться в РП лише з 2012 року. Тоді А.Вершбоу нібито заявив, що упродовж 2010-2011 років поляки опановуватимуть техніку, й лише згодом вони отримають її у бойовій версії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект