НОВИНИ

07.12.2009 | Ющенко хоче гарантій безпеки для України
За матеріалами - Української служби ВВС

Президент Ющенко закликав лідерів держав ядерної п‘ятірки до переговорів заради підтвердження та посилення гарантій безпеки України.


У заяві, оприлюдненій з нагоди 15-ї річниці підписання Будапештського меморандуму, який надав гарантії національної безпеки Україні з боку США, Росії та Великої Британії, український лідер пояснює необхідність нових переговорів стрімкими змінами в сучасному світі, які, на думку пана Ющенка, не роблять цей світ безпечнішим.


Перебуваючи між двома оборонними альянсами – НАТО та Організацією Договору з колективної безпеки, ми дедалі більше відчуваємо себе країною, якій відводиться роль ''прикордонної смуги''.
В. Ющенко


«На жаль, далеко не всі держави відмовилися від застосування зброї для забезпечення своїх зовнішньополітичних та зовнішньоекономічних інтересів, ми спостерігаємо небезпечні тенденції у сфері нерозповсюдження зброї масового знищення, де-факто відбулося збільшення кількості ядерних країн. Зберігається поділ Європи за блоковим принципом. У той же час Україна залишається найбільшою європейською державою, що не є стороною жодних військово-політичних союзів. Перебуваючи між двома оборонними альянсами – НАТО та Організацією Договору з колективної безпеки, ми дедалі більше відчуваємо себе країною, якій відводиться роль «прикордонної смуги».


Водночас Віктор Ющенко нагадав, що Україна, добровільно відмовившись 15 років тому від ядерної зброї, на власному прикладі довела світові реальність досягнення глобального ядерного роззброєння. А її активна участь у забезпеченні стратегічної стабільності дає їй, на думку президента, право розраховувати на підтвердження та посилення чинних гарантій безпеки з боку країн ядерної п‘ятірки: Великої Британії, Китаю, Росії, США та Франції.


Український лідер вважає, що нині наспіла необхідність вироблення нового міжнародно-правового інструмента, який би міг дати відповідь на сучасні виклики національній безпеці України.


«Прагнучи стати невід’ємною частиною європейського безпекового простору, ми чітко визначили своїм стратегічним пріоритетом курс євроатлантичної інтеграції. Ми свідомі, що цього можливо досягти лише спільно з тими державами, які 15 років тому зобов’язалися гарантувати Україні повноцінну національну безпеку як базову умову подальшого розвитку нашої незалежної держави».Саміт ОБСЄ у Будапешті 5 грудня 1994 року

Саміт ОБСЄ у Будапешті 5 грудня 1994 року


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8676. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект