НОВИНИ

04.12.2009 | Ющенко розповів, що завадило Україні і ЄС
Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко вважає, що підписати угоду про асоціацію з ЄС завадило реформування союзу.


Про це він заявив, виступаючи на відкритті саміту Україна-ЄС в п’ятницю.


"На наш погляд, процес реформування Європейського Союзу ускладнив прийняття Євросоюзом стратегічно важливих рішень", - зазначив він, називаючи на фактори, які, з точки зору України, не дозволили обом сторонам переговорного процесу вийти на підписання Угоди про асоціацію вже під час нинішнього саміту.


"Мусимо визнати, що негативні наслідки глобальної фінансово-економічної кризи також ускладнили процес погодження окремих положень Угоди щодо створення Зони вільної торгівлі України з ЄС", - зазначив він.


Водночас він визнав, що "невиконання урядом України у повному обсязі зобов’язань, взятих у рамках співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, також негативно позначилось на переговорному процесі щодо укладення Угоди про асоціацію".


"Неефективна робота парламенту України, який став заручником внутрішньополітичної боротьби напередодні проведення чергових президентських виборів, значною мірою уповільнила процес адаптації українського законодавства до норм та вимог Євросоюзу", - зазначив він.


"Ми визнаємо, що ряд законів, які в рамках роботи українського парламенту треба було прийняти, парламентською більшістю на сьогоднішній день не прийнято. Але у нас є сподівання, що всі борги Україна покриє найближчим часом", - додав Ющенко.


Він наголосив, що Україна усвідомлює, що на сьогодні багато залежить від того, наскільки швидко і якісно Україна адаптує свою інфраструктуру, сільське господарство, енергетичну галузь, законодавчу базу до норм ЄС.


"Однак нам так само потрібно побачити політичне розуміння з боку Євросоюзу того, що на усіх нас лежить велика політична відповідальність за те, щоб Угода про асоціацію стала свого роду прикладом для інших країн регіону – сусідів України на шляху європейської інтеграції", - зазначив він.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5266. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект