НОВИНИ

04.12.2009 | НАТО хоче назбирати 5.000 додаткових солдатів для Афганістану
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ НАТО обговорюють у Брюсселі можливість розширення військової присутності в Афганістані. Додаткових п’ять тисяч солдатів запросив Генсек Альянсу.


Міністри закордонних справ 27 країн-членів НАТО сьогодні в бельгійській столиці обговорюють можливість розширення військової присутності в Афганістані. Напередодні збільшити свої військові контингенти зголосилися вже понад 20 країн. Про це в четвер повідомив речник НАТО Джеймс Аппатурай. 

За словами Аппатурая, «базуючись на тому, що ми почули впродовж останніх 24 годин, гадаю, можна впевнено сказати, що мінімальна планка в додаткових п’ять тисяч солдатів, встановлена генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном, буде досягнута».


Планку Расмуссена досягнуто?


 
Свою згоду вже надали: Італія (1000 солдат), Грузія (1000), Польща (600), Південна Корея (500), Іспанія (250), Словаччина (250) та інші. Утім, як передає Reuters, представники міжнародного військового контингенту в Афганістані все ж сумніваються, що союзникам таки вдасться набрати затребувану кількість додаткових солдатів.


 Щодо Німеччини, то Бундестаг у четвер схвалив подовження терміну перебування німецьких військовослужбовців в Афганістані на рік. Водночас про розширення військової присутності ФРН поки що не йдеться. Це питання планують поставити на порядок денний лише після чергової міжнародної конференції з Афганістану, що відбудеться наприкінці січня в Лондоні.


Нині в Афганістані дислоковано 83,5 тисячі закордонних вояків, з них майже 45 тисяч – американських, 4,5 тисячі – німецьких.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7629. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект