НОВИНИ

04.12.2009 | НАТО закликає Україну до глибших політичних реформ
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Брюсселі в рамках зустрічі Північноатлантичної Ради НАТО відбулося засідання Комісії Україна-НАТО. Представники Києва та Альянсу вперше оцінили виконання Національної річної програми. 



Генеральний Секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен закликав Україну до глибших політичних реформ перед можливим приєднанням до альянсу. «Україні доведеться ще багато попрацювати, щоб досягти амбітної мети, яку вона перед собою поставила», - цитує німецьке інформаційне агентство dpa Расмуссена. «Союзники хочуть бачити високі стандарти в усіх сферах життя. І вибори тут не є винятком».


Водночас Генсек Альянсу та міністри закордонних справ НАТО констатували: Національна річна програма виконується добре. Міністр закордонних справ України Петро Порошенко, який очолює українську делегацію, продемонстрував пресі об’ємний проект нової програми на наступний рік і назвав деякі із заходів, де ключовим словом було слово «реформа».


Членство в НАТО – не самоціль


На запитання журналістів, коли Україна може набути членства в НАТО, Петро Порошенко відповів: «Я вважаю, що це можна зробити за рік-два, якщо є політична воля і бажання суспільства, якщо є суспільна підтримка політиків, які цим займатимуться, якщо є зрозуміла й правильна інформаційна політика. Тоді ми зможемо зробити багато чого. Це не повинно бути самоціллю. Метою повинно бути проведення реформ, підвищення рівня життя. (…) Я вважаю, що ми повинні зробити все, щоб покращити ситуацію в країні, а не щоб отримати чийогось дозволу на якісь дії».


Рік тому міністри закордонних справ країн-членів НАТО запропонували Києву розпочати роботу в рамках Національної річної програми. В Україні це рішення сприйняли як так надання альянсом де-факто Плану дій щодо набуття членства в цій організації (ПДЧ). Цьому існує логічне пояснення, адже Національна річна програма, справді, є невід’ємною частиною ПДЧ.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1747. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект