НОВИНИ

04.12.2009 | Саміт Україна-ЄС: ще одна відмова й без прогресу?
Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля".

У п’ятницю у Києві відбудеться саміт Україна – ЄС, на якому обговорюватимуть питання взаємодії країни з Євросоюзом.


Це буде перший захід високого рівня за участю ЄС після набуття чинності Лісабонського договору, наголошує прес-служба президента.


Євросоюз на саміті представлятиме головуючий у ЄС прем’єр-міністр Швеції Фредрік Райнфельдт, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, комісар ЄС із питань зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер.


Українську делегацію очолює президент Віктор Ющенко.


Дипломати чекають від саміту відповідей на питання, чи не марною була їхня робота в напрямку євроінтеграції.


Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв сподівається, що саміт стане важливою подією, яка засвідчить, що "прагматичними і впевненими кроками" Україна наближається до ЄС.


Водночас аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач радить не перебільшувати значення зустрічі в Києві.


На його думку, під час розмов європейська сторона підіб'є підсумки досягнень у переговорах про асоціацію з Україною, "вкотре дипломатично відмовить українцям у безвізовому режимі" та зовсім не похвалить за провал реформ в енергетичній сфері.


"Не може бути зафіксовано прогресу, де його немає: по зоні вільної торгівлі переговори тривають, у візових питаннях у цьому році нема у нас досягнень, в енергетичній сфері Україна не має прогресу. Оскільки попри брюссельський березневий меморандум, Україна так і не виконала того, що обіцяла", - сказав Горбач.


За словами експерта, те, що саміт відбувається в розпал виборчих перегонів в Україні більше шкодить двостороннім переговорам, аніж сприяє.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект