НОВИНИ

04.12.2009 | Україна може бути в НАТО через два роки - Порошенко
За матеріалами - УНІАН, Української правди

Термін вступу в НАТО залежить тільки від України і може становити 1-2 роки.


Про це заявив міністр закордонних справ Петро Порошенко після закінчення засідання комітету Україна-НАТО.


"Я вважаю, що це можна зробити за рік, за два, якщо є політична воля, якщо є бажання суспільства, якщо є суспільна підтримка політиків, які цим займаються, якщо є зрозуміла і правильна інформаційна політика, тоді ми можемо зробити дуже багато", - сказав Порошенко.


Разом з тим міністр відзначив, що вступ до НАТО не має бути самоціллю, а метою для України повинні бути проведення реформ, посилення безпеки країни, і поліпшення рівня життя людей.


Порошенко наголосив, що в питанні приєднання України до НАТО м`яч перебуває на українському боці. "Це залежить навіть не від Києва, а від усієї України", - сказав він.


Крім того, міністр передав Генсеку НАТО Андерсу Фог Расмуссену пропозиції Києва для дискусії в рамках обговорення нової Стратегічної концепції НАТО.


"Я передав наші пропозиції, наше бачення з питання реформування НАТО", - сказав Порошенко.


Глава МЗС підкреслив, що ці пропозиції ініціюють діалог. "Позиція України була затребувана і сприйнята з інтересом", - сказав він.


Також Порошенко повідомив, що міністри закордонних справ країн - членів НАТО дали позитивну оцінку виконанню Києвом річної національної програми з підготовки до вступу в альянс.


Порошенко зазначив, що на засіданні комісії з 28 міністрів закордонних справ були присутні більше 16-ти, що, за його словами, свідчить про безпрецедентний інтерес до України.


Крім того, повідомив український міністр, всі голови зовнішньополітичних відомств країн - членів НАТО висловилися позитивно щодо участі Києва в операціях і місіях альянсу.


За його словами, сторони констатували, що останнім часом тема НАТО перестала бути політичною зброєю для додаткових голосів у ході виборчої кампанії.


"Це питання більше не є актуальним. Український народ має потребу в об'єктивній інформації про НАТО і в об'єктивній інформації про річну національну програму", - сказав Порошенко.


Глава МЗС України продемонстрував об'ємний документ - проект річної національної програми на 2010 рік і перерахував деякі із зазначених у ній заходів, які спрямовані на системне реформування.


Разом з тим, наголосив Порошенко, в ході засідання комісії звучала й критика, яка була пов'язана з неналежним фінансуванням армії, реформуванням сектора безпеки і оборони.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7053. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект