НОВИНИ

04.12.2009 | ЄС каже, що влада нічого не зробила
За матеріалами - Української служби ВВС

Напередодні чергової зустрічі керівників України та Євросоюзу чільні представники ЄС дали зрозуміти, що розчаровані відсутністю результатів у роботі української влади, що мали би наближати Україну до європейських стандартів.


Кореспонденти BBC кажуть, що ще рік тому на нинішній саміт у Києві покладали великі надії, і президент Ющенко не раз казав, що саме тут буде підписано угоду про асоціацію з ЄС, але ще задовго до зустрічі Україні дали зрозуміти, що цього не станеться.


Натомість постійний представник Євросоюзу в Україні Жозе Тешейра сказав в інтерв’ю BBC про відсутність виконання обіцянок влади у Києві впроваджувати реформи.


Пан Тешейра нагадав, що одразу після Помаранчевої революції чільні українські керівники заявляли про потребу конституційної реформи, щоб краще окреслити повноваження різних гілок влади, але жодного поступу у цьому не було досягнуто.


Представник ЄС також вказав на відсутність реформ в економіці, які би зменшували бюрократичні перешкоди для ведення бізнесу, та брак намагань диверсифікувати українську економіку, яка опинилася залежною від кількох енерговитратних і вразливих до міжнародних криз галузей.


Жозе Тешейра також заявив, що не бачить в української влади волі до боротьби з корупцією.


Співзвучними, хоч і більш дипломатичними, були заяви напередодні саміту з вуст інших чільних представників ЄС.


Президент Єврокомісії Жозе Мануель Барозу, заявивши про підтримку України, зауважив: «Водночас ми сподіваємося, що політичні лідери України впевнено і рішуче здійснять суттєві кроки в програмі реформ».


Комісар ЄС Беніта Фереро-Вальднер також сказала: «Ми будемо закликати наших українських партнерів дати новий імпульс українським реформам».Постійний представник Євросоюзу в Україні Жозе Тешейра

Постійний представник Євросоюзу в Україні Жозе Тешейра


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект