НОВИНИ

03.12.2009 | У НАТО обговорять заклик США збільшити військовий контингент у Афганістані
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Союзники з НАТО намагаються всіма силами підтримати збільшення Бараком Обамою американської присутності в Афганістані на 30 тисяч вояків. Хоча, окрім привітання нового стратегічного кроку президента США, Генсекретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен зміг запевнити про направлення до Афганістану лише 5 тисяч військових інших членів НАТО. Міністри закордонних справ НАТО обговорять нові деталі афганської стратегії наприкінці цього тижня на саміті в Брюсселі.


 Афганістан – Cолдати США розвантажують із гвнтокрила боєприпаси, провінція Хост, 26


Вітаючи нову стратегічну ініціативу президента США, Генсекретар НАТО Расмуссен зауважив, що він витратив кілька тижнів щоб переконати американських союзників у такому кроці. Разом з тим Расмуссен наголосив, що Афганістан є ключовим викликом не лише для США, але й для всіх членів НАТО.


«Це не лише війна Америки. Те, що відбувається в Афганістані, несе цілком конкретну небезпеку для громадян всіх наших країн», – заявив Андерс Фоґ Расмуссен.


Він наголосив, що нестабільність в Афганістані вигідна тероризму, ісламським фундаменталістам, міжнародній торгівлі наркотиками, а все це зачіпає і європейських союзників також.


Промова Барака Обами, з якою він виступив у понеділок, поклала кінець чотирьом місяцям невпевненості в американських намірах в Афганістані. Рішення послати до цієї країни ще 30 тисяч вояків армії США підвищує рівень американської присутності до 100 тисяч осіб. Обама також сказав, що поступове зниження воєнної присутності в Афганістані розпочнеться з липня 2011 року. А до цього буде докладено вирішальних зусиль для підготовки місцевої армії та поліції, котрі разом мали б нараховувати майже півмільйона особового складу. Сьогодні ці сили в Афганістані нараховують разом менше 200 тисяч та й рівень їхньої оснащеності ще недостатній.


США вимагають від союзників з НАТО щонайменше 15 тисяч вояків


Генсек НАТО запевнив США у нарощуванні неамериканських сил в Афганістані. «Я можу підтвердити, що союзники і наші партнери зроблять у цьому напрямку більше, значно більше. У 2010 році неамериканські сили місії в Афганістані зростуть на 5 тисяч вояків і можливе подальше нарощування ще на кілька тисяч».


Хоча у США вимагають від союзників негайного нарощування воєнних сил щонайменше на 15 тисяч осіб. Тоді як Велика Британія запевнила, що пошле додатково ще 500 вояків, а Польща – до 600. Але такі великі країни, як Франція і Німеччина не здатні поки що належно підтримати зусилля США у війні в Афганістані.


Проблему «багатостороннього підходу» до Афганістану, як цього вимагає Вашингтон, міністри закордонних справ країн НАТО розглянуть детальніше у четвер і п’ятницю на саміті в Брюсселі.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4795. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект