НОВИНИ

03.12.2009 | НАТО обговорить майбутнє розширення
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ НАТО у четвер обговорять можливе розширення свого Альянсу. Першими на порядку денному стоять переговори з Україною та Грузією. Потім піде мова про Чорногорію та Боснію й Герцеговину.



У засіданні беруть участь 27 глав зовнішньополітичних відомств країн-членів НАТО. Серед іншого вони мають намір вирішити, чи долучати Чорногорію та Боснію й Герцеговину до так званого «плану дій з набуття членства». Це попередня сходинка перед подальшим прийняттям до лав організації.


Напередодні Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що не знає, чи вважають країни-учасниці достатніми реформи, що були проведені країнами-кандидатами. Боснія й Герцеговина, як і раніше, перебуває під міжнародним контролем.


Натомість, як стверджує агентство AP, спочатку в Брюсселі буде обговорено реалізацію реформ з міністрами закордонних справ Грузії та України. НАТО називало проведення реформ ключовою передумовою для наступних кроків на шляху до членства. Північноатлантичний альянс пообіцяв прийняти обидві держави до своїх лав, однак час вступу залишив відкритим.


В засіданні комісії Україна-НАТО вперше візьме участь новий німецький міністр Ґідо Вестервеллє, який представляє Вільну демократичну партію, єдину політичну силу в ФРН, яка у своїй виборчій програмі мала конкретний пункт про майбутній вступ України до Євросоюзу.


У Брюсселі також планується засідання Ради Росія-НАТО, одразу після завершення переговорів з Україною і Грузією.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект