НОВИНИ

02.12.2009 | Верховний представник ЄС проміняв Київ на Брюссель. Україна чекає сигналу
Джерело - Українська правда

У п'ятницю, 4 грудня, у Києві відбудеться саміт Україна - ЄС.


Однак новообраний верховний представник Європейського Союзу - міністр закордонних справ баронеса Кетрін Ештон не братиме участі в ньому.


"Мене там не буде. Представляти комісію буде Беніта Ферреро-Вальднер", - сказала Ештон у середу в Брюсселі, відповідаючи на запитання депутатів Європейського парламенту в рамках засідання комітету з питань іноземних справ.


 


Верховний представник ЄС пояснила це бажанням бути присутньою на засіданні Північноатлантичної ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке відбудеться в той же час у Брюсселі. За словами Ештон, між часом двох заходів - "прямий конфлікт".


"Це в мене – перша можливість бути на засіданні НАТО, а також зустрітися з Державним секретарем США Гілларі Клінтон", - пояснила вона.


Водночас, Ештон відзначила, що Східне партнерство "буде важливим" у її роботі. Вона повідомила про намір у наступні тижні обговорити це з Ферреро-Вальднер.


Говорячи про енергетичний аспект відносин із Росією, Ештон зазначила, що їй відомо про діалоги між "прем'єром (України) і президентом Росії".


"Мені не відомий їхній результат, але я думаю, що буде важливо, щоб ми подивилися, що відбудеться на виборах (президента України 17 січня)", - сказала вона.


У цьому зв'язку Ештон вважає, що вибори будуть "гарним сигналом для демократії".


Верховний представник ЄС заявила про свій намір зміцнювати відносини з Росією. "Я переконана, що ми будемо здатні зміцнити діалог у наступні кілька місяців, років. Я думаю, що це буде важливо зробити", - підкреслила вона.


Водночас, заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисєєв повідомив, що Київ сподівається, що на саміті Україна - ЄС 4 грудня буде офіційно представлено пілотний проект Євросоюзу з підтримки Криму.


"Я дуже сподіваюся, що на саміті буде офіційно анонсовано про те, що справді Крим буде пілотним проектом, у який ЄС уже готовий інвестувати", - сказав він журналістам у середу в Києві.


За словами Єлисєєва, проект ЄС спрямований на вирішення нагальних питань соціально-економічного розвитку регіону, розвиток громадянського суспільства, і він міститиме в собі інвестиції не лише від ЄС, але й від окремих країн-членів Євросоюзу.


Єлисєєв не назвав конкретну суму, яку ЄС має намір виділити на фінансування даного проекту: "Сума досить амбіційна і реальна".

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8600. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект