НОВИНИ

02.12.2009 | Обама: США відправлять до Афганістану ще 30 тисяч своїх вояків
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Президент США Барак Обама оприлюднив нову стратегію війни в Афганістані. Він вирішив скерувати туди додатковий контингент військ. Кількість вояків доведуть до ста тисяч.Президент Обама оприлюднив своє рішення під час виступу у військовій академії Вест Пойнт у вівторок увечері, коли у Києві вже була глибока ніч на середу.


Це була програмна промова, в якій Обама виклав концепцію нової стратегії війни в Афганістані. Він звертався не лише до майбутніх офіцерів, а й до всього народу Америки: «Як головнокомандувач я вирішив, що це відповідає нашим національним інтересам – надіслати додатково 30 тисяч американських вояків до Афганістану. За 18 місяців наші війська почнуть повертатися додому. Це – ресурси, що ми їх потребуємо, щоб захопити ініціативу, перед тим, як ми допоможемо підготувати афганську армію...» , – сказав президент.


«Ми підтримаємо зусилля афганського уряду відкрити двері усім тим із «Талібану», хто відмовляється від насильства і поважає права людини серед своїх співгромадян. Ми будемо прагнути партнерства з Афганістаном, яке засноване на взаємній повазі», – заявив президент США.


Барак Обама наголосив, що для вирішення цього завдання необхідна тісна співпраця із Пакистаном.


«Мені нелегко далося це рішення. Я його ухвалив, тому що переконаний: на карту поставлена наша національна безпека в Афганістані та Пакистані. Це епіцентр насильницького екстремізму, що його практикує «Аль-Каїда». Через них сталася трагедія 11 вересня і саме вони готують нові атаки…», – сказав президент США Барак Обама.


Нині в Афганістані знаходиться понад 70 тисяч військ, а внаслідок підсилення там воюватиме вже стотисячна армія.


Командувач військ в Афганістані генерал Стенлі МакКристал прохав надіслати підмогу, інакше, казав він, перемога над рухом «Талібан» буде неможливаю. Щоправда, генерал називав цифру 40 тисяч, його прохання задовольнять лише на три чверті.


Мета збільшення кількості військ в Афганістані, сказав Обама, – перемога над терористичною мережею Аль-Каїда і рухом «Талібан», щоб не дозволити їм повалити уряд.


Суспільство не задоволене війною


На думку оглядачів, промова Обами у Вест Пойнті має показати, чи здатний президент схилити на свій бік громадську думку, враховуючи загальне невдоволення суспільства війною в Афганістані, адже вона триває вже вісім років, а світла у кінці тунелю, як кажуть, поки що не видно.


По-різному ставляться до рішення Обами законодавці у Конгресі, які мають виділяти додаткові кошти на ведення війни.


Республіканці назагал підтримують, але демократи, які становлять більшість в обох палатах Конгресу, висловлюють скептицизм. Вони не схвалюють поглиблення війни в Афганістані і вимагають від президента назвати орієнтовну дату кінця воєнних дій.


Обама підкреслив, що відрядження нового контингенту не означає безкінечної участі у війні.


Мабуть, прагнучи задовольнити вимоги критиків, президент пообіцяв, що в разі успіху за півтора року, виконавши місію, війська почнуть повертатися додому.


Кінцева мета – ліквідувати рух талібів і підготувати афганську армію і сили безпеки так, щоб вони могли взяти на себе забезпечення стабільності країни.


Готуючи промову, Обама обдзвонив союзників, інформуючи їх про своє рішення. Як стверджує «Нью-Йорк Таймс», Обама 40 хвилин розмовляв із президентом Франції, але Ніколя Саркозі дав зрозуміти, що не має змоги надсилати нове підкріплення до Афганістану. Там нині знаходиться біля 4 тисяч французьких солдатів.


Гордон Браун, прем’єр-міністр Великої Британії, пообіцяв відрядити 500 вояків. Нині там є 10 тисяч британців. Зауважимо, що війська та поліцейські частини від 43 країн беруть участь у війні в Афганістані.


Промову Обами транслювали у прямому ефірі всі провідні телеканали Америки.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3653. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект